معرفی جایزه سالانه Next Image هواوی با هم کاری مرکز بین المللی عکاسی (ICP)

جایزه سالانه Next Image هواوی با هم کاری مرکز بین المللی عکاسی (ICP) معرفی شد. این مسابقه از نهم سپتامبر سال جاری در ۷ بخش کلی شروع می‌شود.

هواوی از اولین جایزه سالانه NEXT-IMAGE در هم کاری با مرکز بین المللی عکاسی یا ICP پرده گشود. لی چانگژو، قائم مقام بخش تلفن های هوشمند هواوی و مارک لوبل، مدیر ارشد اجرایی ICP در مراسم معرفی این جایزه با امضای یادداشت تفاهمی رسما شروع برنامه NEXT-IMAGE را اعلام کردند.

آقای لی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت:

خلاقیت هواوی در عرصه‌هایی مانند هوش مصنوعی AI، حقیقت مجازی یا VR، حقیقت اضافه یا AR و عکس ها هلوگرافیک شکل تازه از ثبت و بیان عکس ها را در تلفن های هوشمند هواوی بوجود آورده است. این تکنولوژی‌ها به مصرف کنندگان قابلیت ها بی پایانی در ثبت و ایجاد عکس ها خلاقانه می‌دهد و اگر بخواهیم جمع بندی کنیم این پروسه را به روندی لذت بخش‌تر از آنچه در قبلی بود بدل تولید میکند.

در ماه آوریل سال ۲۰۱۶ هواوی نمونه P9 را با دوربین دوتایی Leica معرفی کرد. این تولیدکننده بعدا نمونه Mate 9 را در نوامبر همان سال و P10 را در فوریه سال بعد به مارکت معرفی کرد. در ماه جاری در کنفرانس IFA هواوی رسما از اولین پردازشگر موبایل دنیا که به واحد پردازش عصبی یا NPU که مسئول هوش مصنوعی (AI) ابزار است پرده گشود. پیشتر این راه رو به جلو هواوی تلاش دارد با پیشرفت تکنولوژی‌های نسل آتی در عرصه نور و تصویر فرهنگ عکاسی میلیون‌ها استفاده کننده موبایل های هوشمند را باز تعریف کند.

با پیشرفت نفوذ موبایل های هوشمند بین مصرف کنندگان و پیشرفت تکنولوژی‌های مرتبط با دوربین این گوشی‌ها، هر روز مصرف کنندگان بیشتری از موبایل خود برای تولید محتوای تصویری استفاده می‌کنند، محتوای تصویری که بسیار گسترده‌تر و متنوع‌تر از قبلی می‌باشد. در حقیقت عکاسی با موبایل های هوشمند دیگر تنها نوعی سرگرمی نیست و به شکل گسترده‌تر، پدیده بزرگ فرهنگی بین مصرف کنندگان در تمامی دنیا شمرده می‌شود. جایزه سالانه Next Image هواوی نقطه اوج تلاش این برند برای بازتعریف فرهنگ عکاسی بین مصرف کنندگان تمامی دنیا به شکل حرفه‌ای‌تر با دوربین تلفن های هوشمند با تکنولوژی‌های تازه است.

هواوی همراه با ICP بخش‌های متنوعی را در این برنامه پیش‌بینی کرده است که از مسابقات تا برنامه آموزشی در سه عرصه تکنولوژی، سبک و فرهنگ را شامل می‌شود. در برنامه NEXT-IMAGE همه مصرف کنندگان تلفن های هوشمند هواوی از نو لذت ایجاد و به انتشار از نو محتوای تصویری را کشف می‌کنند.

جایزه سالانه Next Image هواوی بخش مهمی از برنامه کلی Huawei و ICP در این عرصه می‌باشد. مارک لوبل مدیر ارشد اجرایی ICP در این رابطه گفت:

مرکز جهانی عکاسی (ICP) سازمانی صدرنشین در دنیاست که در عرصه عکاسی و فرهنگ تصویری فعالیت‌های فراوانی انجام می‌دهد. من در رابطه با جایزه سالانه NEXT-IMAGE و برنامه‌های مشترک آتی با هواوی هیجان‌زده هستم چرا که این هم کاری، به هر دو کمپانی این امکان را می‌دهد راه‌های تازه ای با استناد به تکنولوژی‌های تازه دوربین موبایل های هوشمند برای گسترش سواد تصویری مصرف کنندگان در مقابل آن‌ها قرار دهد.

کلمه NEXT در NEXT-IMAGE به نسل آتی عکاسان که از نسل آتی ابزارها برای ایجاد نسل آتی محتواهای تصویری سود می‌برند اشاره دارد. کلمه Image هم در عنوان این برنامه به دو جنبه تصویر‌های ثابت و انواع تازه عکس ها متحرک اشاره می‌کند.

تاریخ شروع و اعلام نتایج جایزه سالانه Next Image هواوی

این آزمون در سال جاری به ۷ بخش کلی با موضوعات مختلف برای رقابت تقسیم شده است که با مراجعه به سایت http://gallery.consumer.huawei.com میتوانید از جزئیات بیشتری در این خصوص اطلاع پیدا کنید. این مسابقه رسما از ۹ سپتامبر شروع شده و نتایج آن در ۱۹ دسامبر سال جاری اعلام می‌شود.

لینک منبع