بهترین عکس ها خورشید گرفتگی ۲۰۱۷ ؛ تصویر هایی چشمگیر و دلنشین

بهترین عکس ها خورشید گرفتگی ۲۰۱۷ از میان هزاران تصویر ثبت شده گلچین شده‌اند. با مشاهده تصویر ها بیشتر به عظمت و زیبایی این پدیده نجومی پی می‌بریم.

خورشید گرفتگی کامل مرداد ۹۶ مردم فراوانی را در روز قبلی درگیر خود کرد. با اینکه تنها مردم واقع در ۱۴ ایالت آمریکا قادر بودند خورشیدگرفتکی را تمام و کمال و به طرز مستقیم مشاهده کنند، با اینحال میلیون‌ها نظر از روش نشریات آنلاین نظاره‌گر آن بودند. مردم آماتور و منجمان حرفه‌ای فراوانی برای ثبت عکس ها خورشید گرفتگی ۲۰۱۷ خود را به ایالات متحده آمریکا رسانده بودند. بعد از مشاهده اولین سری بهترین تصویر های خورشید گرفتگی، مابقی عکس ها که جذابیت نسبتا بیشتری دارند را مشاهده خواهیم کرد.

دلیل محدودیت تصویر های حرفه‌ای ثبت شده این است که تصویر گرفتن از خورشید گرفتگی بدون فیلتر خوب، سنسور دوربین را ذوب می‌کند، بدین جهت، بدون وجود ابزارهای نمی‌توان با دوربین‌های حرفه‌ای از این موضوع تصویر گرفت.

یکی از دلنشین‌ترین صحنه‌های خورشید گرفتگی روز قبلی عبور ایستگاه فضایی بین‌ المللی از مقابل خورشید بود. یکی از فیلم برداران ناسا با دوربین حرفه‌ای خود این صحنه را ضبط و تصویری بسیار چشمگیر پخش کرد. عکسی جالب از این صحنه نیز در گالری تصویر پایین قرار دارد. در عکس متحرک پایین میتوانید نحوه حرکت سایه ماه بر روی زمین را ببینید.

گالری بهترین عکس ها خورشید گرفتگی ۲۰۱۷ ۹۶

لینک منبع