عکس هایی بی‌مانند از طبیعت آمریکای شمالی

۲۱ دی ۹۵ ساعت ۱۶:۱۰

گوییدو دایانا (Guido Diana)، یکی از عکاسان توانمند هلندی است که در سفر واپسین خود به آمریکای شمالی، عکس ها بسیار زیبایی را ثبت کرده که ممکن است تا اینجای کار نمونه آنها را ندیده باشید. ۲۴ هزار کیلومتر گشت و گذار طی سه ماه، لحظه کمی نیست و همین مسئله امکان تهیه تصویر‌ هایی بی‌مانند از طبیعت آمریکای شمالی را ممکن کرده است.

یقینا قبل از این هم پیرامون زیبایی‌های آمریکای شمالی شنیده باشید. با اینحال وصف برگ‌های زرد پاییزی در کلرادو (Colorado)، دریاچه‌های دیدنی رشته‌کوه‌های راکی ​​کانادا (Canadian Rockies)، راندن روی پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge) و ایستادن بر روی دره گرند کنیون (Grand Canyon) در شکل سخن نتیجه‌ای ندارد و تا زمانی‌که با پای خود به این قاره سفر نکنید، نمی‌توانید به حقیقت آن پی ببرید.

به هر صورت دایانا تلاش کرده تا با گزینش ۱۰ مورد از بهترین تصویر‌های خود که سپتامبر قبلی (ابتدا پاییز) ثبت کرده، گوشه‌ای از زیبایی‌های طبیعت آمریکای شمالی را به تصویر بکشد.

طبیعت آمریکای شمالی در شکل ۱۰ تصویر خارق‌العاده

شماره یک: تونل درخت سرو، کالیفرنیا

ممکن است نمونه چنین تصویری را زیاد دیده باشید، با اینحال تونل درخت سرو (Cypres Tree Tunnel) که یک ساعت با کالیفرنیا فاصله دارد، در یک روز آفتابی و صاف، اسرارآمیز خواهد بود.

شماره دو: آبشار آتاباسکا، کانادا 

طبیعت  آمریکای شمالی

آتاباسکا (Athabasca Falls) یکی از بی‌نظیرترین آبشارهای کاناداست که شما را مسحور خود می‌کند. با این وجود دایانا تمایلی به ایستادن بر لبه صخره نداشته و به روش اتفاقی، دختری باشهامت در کادر ایشان قرار گرفته است.

شماره سه: دریاچه امرالد، کانادا

طبیعت  آمریکای شمالی

دریاچه امرالد (Emerald Lake) یکی از بهترین جاذبه‌های کاناداست، علی الخصوص کلبه فوق‌العاده زیبایی که کنار این دریاچه بنا شده است!

شماره چهار: آنتلوپ کنیون، آریزونا

طبیعت  آمریکای شمالی

در پارک طبیعی آنتلوپ کنیون (Antelope Canyon) مکان‌هایی را می‌توان پیدا کرد که حتی تصورش را هم نمی‌کنید. به تصویر ضمیمه‌شده دقت کنید؛ آیا میتوانید چهره «شیر» (The Lion) را مشاهده نمائید؟

شماره پنج: دریاچه پیتو، کانادا

طبیعت  آمریکای شمالی

دریاچه پیتو (Peyto Lake) یکی از مکان‌هایی بود که دایانا از آن بازدید کرد و از آنجایی که ایشان پیوسته در چادر بود، بعد از بیدار شدن با چنین منظر ممتازی رو‌به‌رو شده است.

شماره شش: کوه کورت هاوس، کلرادو

طبیعت  آمریکای شمالی

رسیدن به قله کوه کورت هاوس (Courthouse Mountain) کار راحتی نیست. با اینحال اگر چنین کاری را انجام دهید، چشم‌اندازی فراتر از تصور در مقابل شما قرار خواهد گرفت. ممکن است باور نکنید با اینحال عکس ها این درخت‌های زرد مرتبط به فصل پاییز است!

شماره هفت: گلسیر پوینت، کالیفرنیا

طبیعت  آمریکای شمالی

گلسیر پوینت یا نقطه یخچالی (Glacier Point) منطقه‌ای فوق‌العاده در پارک ملی یوسیمیتی (Yosemite) است که ممکن است این تصویر بتواند بخشی از زیبایی‌های آن را نمایش دهد.

شماره هشت: خم نعل اسب، آریزونا

طبیعت  آمریکای شمالی

خم نعل اسب (Horseshoe Bend) اسم یک خمیدگی از رودخانه کلرادو است که به نعل اسب مشابهت فراوانی دارد. احساسی که این تصویر القا می‌کند وصف‌‌نشدنی‌ست.

شماره نه: رودخانه بو، کانادا

طبیعت  آمریکای شمالی

نزدیک دریاچه لوئیز (Lake Louise)، میتوانید این منقطه خارق‌العاده و عبور قطار از کنار رودخانه بو (Bow River) را بنگرید. به‌گفته دایانا، ایشان در دمای ۵ درجه سلسیوس نزدیک به ۴۵ دقیقه در انتظار عبور قطار بوده است.

شماره ده: یخچال های طبیعی آتاباسکا، کانادا

طبیعت  آمریکای شمالی

اینجا مکانی بود که دایانا موفق شد یک غار یخی حقیقی را بیابد. ممکن است کمی تصورش سخت باشد، با اینحال عده ای قسمت‌های یخچال‌های طبیعی آتاباسکا (Athabasca Glacier) آبی‌تر از آن چیزی هستند که تصور می‌کنید. در چنین موقعیتی فعالیت‌های انسانی تاثیر بسیار بدی بر روی این منطقه داشته و در حال تغییر طبیعت آن هستند.

لینک منبع