عظمت و زیبایی هوای طوفانی را در فایل تصویری تایم لپس پالس ببینید

عکاسی با اسم مایک البینسکی (Mike Olbinski) مدتی است به خاطر تولید ویدیوهای تایم لپس (Time Lapse) زیبای خود به شهرت فراوانی دست یافته و کارهای ایشان در شبکه‌های اجتماعی مختلف دیده می‌شوند. به توجه به عظمت و بزرگی اثر تازه مایک که در هم کاری با شش کارمند Vimeo گردآوری شده است، امکان دارد مصرف کنندگان در بدو مشاهده تصور کنند که وی اخیرا به جهان عکاسی پای قرار داده و چندی قبل با فیلمبرداری تایم لپس آشنا شده است. فایل تصویری تایم لپس پالس (Pulse) غیر از مهیج‌بودن مثل فایل تصویری پیشین وی، آرامش مخصوصی را به استفاده کننده انتقال می‌دهد.

مایک البینسکی تصمیم گرفته تا بروزترین اثر خود را به روش سیاه و سفید درست کند که ممکن است در نظر اول مهیج نیاید، با اینحال بعد از مشاهده، نظر هر کاربری پیرامون آن عوض خواهد شد. ایشان در باب فایل تصویری تایم لپس پالس گفت:

طوفان‌ها مملو از رنگ‌های مختلف هستند. رنگ‌های آبی، سبز، نارنجی تیره و قرمز در لحظه غروب آفتاب را می‌توان در این حادثه طبیعی مشاهده کرد، با اینحال سیاه و سفید با روح من صحبت می‌کند. من عاشق آن هستم. وقتی که رنگ از اثر حدف می‌شود، چیزی تماشاچی را به سوی بافت و شالوده کار جذب کرده و وی را بیشتر به توجه به حرکت اشیا در ویدیو وادار می‌کند.

فایل تصویری تایم لپس پالس از گردآوری و تجمیع تعداد فراوانی تصویر ثبت شده طی فواصل زمانی مختلف بوجود آمده است. با اینکه مایک قبلا در هر ویدیو تنها بر روی یک نوع از طوفان‌ها مثل بادهای موسمی تمرکز می‌کرد، با اینحال در فایل تصویری تایم لپس پالس بیننده هستیم که انواع شرایط نابه‌سامان آب و هوایی و اقسام طوفان‌ها به تصویر کشیده شده‌اند. ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است در مقایسه با کارهای پیشین، این ویدیو با سرعت پایین‌تری جلو می‌رود. موسیقی پس‌عرصه بسیار حرفه‌ای کار شده و ثانیه به ثانیه آن با حرکات ویدیو هماهنگ است.

فایل تصویری تایم لپس پالس در عین سیاه و سفید بودن، جذابیت مخصوصی دارد

کالا نهایی در فرمت ۴K موجود بوده و به وسیله دوربین‌های ۵۰ مگاپیکسلی کانن ای آس ۵ دی اس آر (Canon EOS 5DSR) و به علاوه از طرف دیگر ۲۲ مگاپیکسلی کانن ۵ دی مارک ۳ (Canon 5D Mark III) ساخته شده است. ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است در تولید فایل تصویری تایم لپس پالس لنزهای متفاوتی از قبیل لنز زاویه باز ۲۴-۱۱ و به علاوه از طرف دیگر لنز زوم ۱۳۵ میلی‌متری استفاده شده‌اند. مایک البینسکی در اثر تازه از نسبت ابعاد گسترده‌تری استفاده کرده و بعد از تولید فایل تصویری عادی، آن‌ را با بهره برداری از نرم افزارهای مختلف به روش سیاه و سفید درآورده است. توصیه می‌شود تا تماشای فایل تصویری تایم لپس پالس بهمراه موسیقی بی‌مانند آن را حفظ نمائید.

لینک منبع