بررسی سه تکنیک مهم عکاسی از اشیا برای انتشار از نو در اینستاگرام

اگر از فعالیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام (Instagram) ناامید شده و پیوسته فکر می‌کنید که عکس ها بارگذاری شده در حساب کاربری شما به خوبی عکس ها دیگران نیستند، نفس عمیقی کشیده و به تماشای این ویدیو آموزشی در کانال منگو استریت (Mango Street) یوتیوب بنشینید. در طول این آموزش دو دقیقه‌ای، به بررسی تکنیک‌های متفاوتی پرداخته می‌شود؛ پیش از هرچیز، آموزش و معرفی اجزای ضروری برای ثبت یک تصویر خوب در مسیر پیش روی قرار می‌گیرد تا به این وسیله مصرف کنندگان زندگی مجازی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام را افزایش ببخشند. عکاسی از اشیا یک هنر است و به انتشار از نو یک اثر هنری حقیقی در یک شبکه اجتماعی، ستایش همگان را برمی‌انگیزد.

فاکتورهای ضروری برای عکاسی از اشیا

اولین تکه پازل در عکاسی از اشیا را باید انتخاب زاویه دید خوب دانست. با استناد به منگو استریت، در حالت کلی سه زاویه دید وجود داشته و مصرف کنندگان می‌بایست از میان آن‌ها انتخاب کنند. خنثی (مستقیم رو به جلو – Neutral)، زاویه ۴۵ درجه و در آخر منظر هوایى (مستقیما رو به پایین – Bird’s Eye) سه زاویه دید اصلی هستند. استفاده کننده می‌بایست قبل از عکاسی، اهداف خود را واضح کرده و برای رسیدن به نقطه نظر خود، به عکاسی از اشیا از روش یکی از این زوایا بپردازد. هر یک از زوایای دید برای هدفی خوب بوده و واکنش مخصوصی را در پی خواهد داشت. با استناد به این مسئله نمی‌توان هر یک را بر دیگری بهتری داد، بدین جهت در هر شرایط باید هر سه زاویه دید اصلی را مورد بهره برداری قرار داده و بالاخره بهترین تصویر ثبت‌شده را برای به انتشار از نو در اینستاگرام انتخاب کرد.

نکته مهم بعدی، پر کردن چهارچوب و فریم تصویر تا حد امکان دارد. پیوسته شاهدیم که بسیاری از مردم حین عکاسی از اشیا ، سوژه اصلی را در مرکز فریم قرار داده و بدون توجه به بقیه محیط باقی مانده در چهارچوب، به ثبت تصویر می‌پردازند. منگو استریت توصیه می‌کند تا اجازه دهیم گوشه‌هایی از سوژه اصلی در بیرون از کادر قرار بگیرد تا به این وسیله حس پرسشگری استفاده کننده را برانگیخته و این حس را به وی القا کنیم که موارد بیشتر و مهمتری برای تماشا وجود دارند.

عکاسی از اشیاقدم نهایی در عکاسی از اشیا ، انتخاب بهترین شیوه سازماندهی و مدیریت برای ثبت تصویری است که در نظر خود دارید. منگو استریت اشاره می‌کند که قرار گرفتن سوژه اصلی در یک خط راست (تصویر بالا سمت چپ)، حس قویتری را به اثر نهایی داده و آن را به نحوی مردانه جلوه می‌دهد، همزمان با اینکه تنظیم و قرار دادن آن در موقعیتی منحنی مانند و غیر صاف (تصویر بالا سمت راست)، احساس لطافت و زنانه‌ای را به تصویر نهایی می‌بخشد. درست مثل انتخاب زاویه دید در عکاسی از اشیا ، اینجا نیز هیچ بهتری نیست و انتخاب وجود حس قوی و یا حس لطافت در درون اثر نهایی، بخشی با استناد به نظر شخصی استفاده کننده و بخشی بسته به شرایط موجود اجرا میشود. خوب است تا برای عکاسی از اشیا پیوسته با ترکیب زوایای دید مختلف و به علاوه از طرف دیگر دو شیوه سازماندهی تصویر، به ثبت چند تصویر پرداخته و بالاخره بهترین مورد را انتخاب کنید، با این وجود اگر که این‌چنین عاشق عکاسی بوده و حوصله صرف لحظه ضروری را دارید.

لینک منبع