این عکس ها حقیقی است؛ پدیده چشمگیر ستون های نور (Light Pillars)

پیوسته پدیده‌ها و اتفاقات بسیار زیبایی در شب اتفاق می‌افتد و باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که زمانی‌که ما خوابیم، در بیشتر مواقع کسی هست که از این اتفاقات، ویدیو یا تصویر های مختلف را تهیه و به اشتراک بگذارد. ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد بود که عکاسی با اسم تیموتی جوزف الزینگا (Timothy Joseph Elzinga) از انتاریوی شمالی (Northern Ontario) با صدای فرزند خود از خواب بیدار شد و پدیده‌ای دلچسب را در آسمان مشاهده کرد. الزینگا نیز از فرصت استفاده کرده و عکس هایی فوق‌العاده دلچسب را از این پدیده که ستون های نور (Light Pillars) اسم گذاری شده، ثبت کرد که ممکن است تا اینجای کار نمونه آنها را ندیده باشید.

الزینگا پیرامون این مسئله بیان می کند:

از آنجایی که ما در کانادا زندگی می‌کنیم، درابتدا تصور کردم که این ستون های نور با شفق قطبی (Auroras) رابطه دارند. آسمان به‌قدری صاف بود که همه چیز را می‌توانستیم ببینیم. این نورها به‌نظر در حال پرتاب شدن به طرف آسمان بوده و ارتفاع بسیار فراوانی نیز داشتند. به علاوه از طرف دیگر به‌نظر همه چیز در حال تحرک بود.

ستون های نور ، پدیده‌ای نوری در جو هستند که در تعامل کریستال‌های یخ با نور بوجود می‌آیند. زمانی‌که دمای هوا کاهش می یابد، کریستال‌های یخ لحظه پایین آمدن حالتی افقی به خود گرفته و مثل یک “رگ” یا “جریان” برای حرکت نور رفتار می‌کنند که درنتیجه آن تصور می‌شود نور در حال پرتاب شدن به سوی بالا است. خوب است مطالب مطرح شده مرتبط به ستون های نور را از زبان الزینگا بشنوید:

پیشتر نیز سری‌ای دلچسب از این عکس ها جمع‌آوری شده که امیدواریم از تماشای آنها لذت ببرید:

گالری عکس ها پدیده ستون های نور

ستون های نور تصویر

لینک منبع