عکس ها باورنکردنی گوگل ارث در سال ۲۰۱۷؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

عکس ها باورنکردنی گوگل ارث در سال ۲۰۱۷ سری‌ای از تصویر های ماهواره ای و زمینی سرویسی از کمپانی گوگل است که به وسیله مصرف کنندگان کنجکاو تمامی جهان کشف شده و مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

گوگل ارث (Google Earth) با اسم جامع‌ترین و بزرگ‌ترین منبع عکس ها ماهواره ای و نقشه‌های مختلف کره زمین که به روش مجانی در معرض عموم است، شهرت دارد؛ در باب همین مسئله،‌ هر ساله مصرف کنندگان این خدمات سودمند اینترنتی به روش اتفاقی و یا با سماجت و پرسشگری عکس ها مکان‌های و موضوعات جالب، چشمگیر و در عده ای موارد،‌ مرموزی را کشف می‌کنند و در سال میلادی که گذشت هم تعداد قابل‌توجهی از این تصویر‌ها نوشته خبرگزاری‌ها شد.

پیشتر تصمیم گرفته ایم تا فهرست ۶ مورد از باورنکردنی ترین مکان ها و اتفاقات سال ۲۰۱۷ از دید این خدمات گوگل را موردبررسی قرار دهیم؛ با ما همراه باشید.

عکس ها باورنکردنی گوگل ارث در سال ۲۰۱۷

۱. سازه‌های سنگی عجیب عربستان

به جرات می‌توان گفت که شگفت‌انگیزترین کشف باستان‌شناسی انجام‌شده به کمک گوگل ارث در سال قبلی میلادی به ۴۰۰ سازه سنگی عجیب موجود در عربستان سعودی مرتبط می‌شود؛ این سازه‌ها که در مکانی به اسم هرات خیبر (Harrat Khaybar) قرار گرفته‌اند و به دلیل مشابهت آن‌ها از بالا به ورودی زمین‌های بزرگ، به اسم «دروازه‌های سنگی عظیم» مشهور شده‌اند، قدمتی بیش از یک هزار سال دارند.

بررسی‌هایی که تا اینجای کار به وسیله محققان در باب این سازه‌های باورنکردنی انجام شده، معلومات مشخصی را آشکار نکرده و بازهم هدف از قرار دادن این حجم از سنگ در منطقه‌ای خالی از سکنه و نسبتا خطرناک، روشن نشده است.

۲. ناسزا گفتن به همسایه در ابعاد بزرگ!

عکس ها باورنکردنی گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

مورد بعدی از لیست عکس ها باورنکردنی گوگل ارث در سال ۲۰۱۷، به منطقه سکویم (Sequim) ایالت واشینگتن آمریکا مرتبط است که به کمک چشمان تیزبین یکی از مصرف کنندگان تارنما ردیت کشف شد؛ این نوشته بزرگ که تصویر آن در ماه آوریل پخش شده، اصطلاح “A Hole” (به معنای عوضی) را بهمراه یک فلش بزرگ بر روی چمن خانه‌ای از اهالی شهر نشان می‌دهد.

این طور که به ذهن خطور میکند صاحب این خانه در قبلی با عده ای از همشهری‌های خود به سخت برخورده و مردم ناراضی را وادار کرده که به شیوه‌ای تازه، باورنکردنی و دارای اختلاف، نارضایتی خود از ایشان ابراز کنند.

۳. گدازه‌های جوشان از فاصله‌ای نزدیک

عکس ها باورنکردنی گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

با این وجود برخلاف موارد قبلی لیست مکان های باورنکردنی ثبت‌شده در گوگل ارث در سال ۲۰۱۷، این مکان به وسیله تیمی از مردم باتجربه و شجاعی که به جاهای مختلف جهان سفر می‌کنند و به کمک خود کمپانی گوگل، تصویربرداری شد؛ به طرز دقیق‌تر، در سال قبلی میلادی تیمی دو نفره از حریق‌فشان اکتیو امبریم (Ambrym) در کشور وانواتو (Vanuatu) تصویر‌برداری کردند و به کمک دوربین‌های ۳۶۰ درجه،‌ برای بار نخست امکان نزدیک شدن به مواد مذاب و گدازه‌های در حال جوشش یک حریق‌فشان، به روش مجازی را ممکن کردند.

۴. کشتی فضایی میلنیوم فالکون

عکس ها باورنکردنی گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

گاهی اوقات کمپانی‌ها برای جلب کردن توجه مردم جهان به موضوعی، میلیون‌ها دلار خرج می‌کنند و مواردی هم می باشد که مخفی کردن یک کالا از دید نشریهها، صرف انرژی و هزینه فراوانی را بهمراه دارد؛‌ در باب همین مسئله، استودیو فیلم لانگ‌کراس (Longcross) در سال ۲۰۱۷ تلاش کرد تا نمونه حقیقی کشتی فضایی میلنیوم فالکون (Millennium Falcon) فیلم جنگ ستارگان خود را از دید خبرنگاران دور نگه دارد، با اینحال این رفتار موفقیت‌آمیز نبود و تصویر این مسئله با اسم یکی از عکس ها باورنکردنی گوگل ارث در سال قبلی میلادی شناخته شد.

مدیران مخفی سازی این سفینه فضایی قصد داشتند که با قرار دادن چند کانتینر بزرگ در دور و اطراف میلنیوم، از انتشار خبر بودن آن در کشور انگلستان جلوگیری کنند، با اینحال به خاطر زاویه دید خاص ماهواره‌های گوگل،‌ این کار با شکست مواجه شد.

۵. ایستگاه فضایی بین المللی

عکس ها باورنکردنی گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

با این وجود برخلاف سفینه فضایی فالکون، سازه دیگری در خارج از جو زمین می باشد که جزو لیست عکس ها باورنکردنی گوگل ارث در سال ۲۰۱۷ بوده و تصویربرداری از آن، پایگاه اطلاعات‌ای این نقشه آنلاین را در ماه‌های قبلی گسترده‌تر کرد؛ این مکان ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) بود که به کمک عکس ها تهیه‌شده به وسیله فضانورد ایتالیایی، توماس پسکت (Thomas Pesquet)، گشت و گزار در آن برای مصرف کنندگان علاقه‌مند روی زمین امکان پذیر گردید.

برای این کار از دوربین‌های ۳۶۰ درجه تیم گوگل استفاده نشد،‌ با اینحال پسکت با کمک کارمندان این تولیدکننده بر روی زمین، عکس ها ضروری از بخش‌های مختلف این آزمایشگاه فضایی را ثبت کرد.

۶. تصویری از یک عزیز از دست رفته

عکس ها باورنکردنی گوگل ارث در سال 2017؛ از سازه‌های باستانی تا گدازه‌های جوشان

کمپانی گوگل برای ثبت عکس ها از خیابان‌های شهرهای اکثر نقاط جهان در خدمات استریت ویوو (Street View) خود خودروهایی با دوربین‌های خصوص را به این جاهای می‌فرستد و آرشیو نسبتا به روزی را از ظاهر خیابان‌ها بر روی شبکه جهانی وب قرار می‌دهد. مدیران این تولیدکننده هم مدعی هستند که عکس ها تهیه‌شده اکثرا به روز هستند و مدت کوتاهی از ثبت آن‌ها می‌گذرد، با اینحال وقتی کاربری به اسم دنیس آندرهیل از این خدمات برای مشاهده موقعیت حال حاضر محله کودکی و خانه پدری‌اش استفاده کرد، ‌با صحنه عجیبی مواجه شد!

دنیس که ساکن فلوریدای آمریکاست در لحظه مشاهده نمایی از محله بچگی‌اش در انگلستان، عکسی از مادر خود را در حال آب دادن به گیاهان جلوی خانه دید؛ با این وجود نکته باورنکردنی مسئله این است که مادر دنیس ۱۸ ماه قبل از این موضوع از دنیا رفته بود و تصویر قرار داده شده از خیابان محل زندگی قبلی آندرهیل ادعای مدیران گوگل را به نحوی، به مساله می‌کشد.

 

لینک منبع