هاسلبلاد X1D، برترین دوربین‌ تجاری جهان از نگاه DxOMark

به باور وب‌سایت DxOMark، سنسور دوربین عکاسی هاسلبلاد X1D در نوع خود بی‌مانند است.

هاسلبلاد (Hasselblad) یکی از مطرح‌ترین برند‌های اکتیو در تولید دوربین‌های مدیوم‌فرمت است. اخیرا DxoMark به بررسی بروزترین کالا هاسلبلاد با اسم X1D پرداخته است. این دوربین که هزینه ای برابر با ۸٬۹۹۵ دلار دارد، اکنون در صدر فهرست برترین دوربین‌های DxOMark قرار گرفته است.

قبل از این نیکون D850 و سنسور ۴۵.۷ مگاپیکسلی آن، موفق به کسب نمره‌ی ۱۰۰ از صاحبنظران DxOMark شده بود. با اینحال صدرنشینی نمونه برتر نیکون پایدار نبود و اکنون هاسلبلاد X1D‌ خود را با اسم توانمند‌ترین دوربین تجاری جهان معرفی می‌کند. دوربین بدون آینه و مدیوم فرمت هاسلبلاد، موفق به عبور از امتیاز ۱۰۰ شده و نمره‌ی کلی ۱۰۲ سایت DxOMark را مختص خود کرده است. این دوربین به علاوه از طرف دیگر در قسمت عکاسی در شرایط نوری کم نیز عملکرد بسیار خوبی داشته و در مکان اول و امتیاز مشترکی با نیکون D850 قرار گرفته است. 

خصوصیات هاسلبلاد X1D به اینجا ختم نمی‌شود و به باور DxOMark، این دوربین بهترین گزینه‌ی موجود برای عکاسی منظر و ژانر ورزشی است. وب‌سایت مطرح DxOMark در بررسی خود از این دوربین مدیوم فرمت نوشت:

کیفیت تصویر در هاسلبلاد X1D بی‌مانند است و با عبور از نمره‌ی ۱۰۰، بهترین عملکرد سنسور دوربین‌های عکاسی تجاری را به اسم خود ثبت کرده است. این دوربین به علاوه از طرف دیگر در قسمت‌های عمق رنگ و گستره‌ی دینامیکی نیز خوش آیند ترین نتیجه ممکن را از خود به جای قرار داده است. هاسلبلاد X1D با سنسور ۵۰ مگاپیکسلی، دیزاین بدون آتی و برچسب هزینه ای پذیرفتنی، بسته‌ی ترسناک و مهیجی خواهد بود.

هاسلبلاد x1d  در DXOMARK

هاسلبلاد x1d  در DXOMARK

هاسلبلاد x1d  در DXOMARK

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع