دوربین DJI Zenmuse X7 معرفی شد

دی‌جی‌آی از دوربین تازه و در دست پهباد‌های خود با اسم DJI Zenmuse X7 پرده گشود.

DJI Zenmuse X7 با اسم اولین دوربین سوپر ۳۵ میلی‌متری در دست فیلمبرداری هوایی معرفی شد. این دوربین به خوبی با پهپاد DJI Inspire 2 سازگار است و از خصوصیت‌هایی مانند لنز قابل‌تعویض سود می‌برد. این دوربین با دارا بودن خصوصیت DJI Cinema Color به شما آزادی بیشتری برای فیلمبرداری می‌دهد.

دی‌جی‌آی ادعا کرده است که دوربین DJI Zenmuse X7 بالاترین رزولوشن تصویر را در بین دوربین‌های ساخته‌شده برای پهپادها دارد. این دوربین با سود‌گیری از سنسور سوپر ۳۵ میلی‌متری‌ می‌تواند ویدیوهایی با کیفیت ۶K CinemaDNG RAW یا ۵.۲K Apple ProRes و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه ضبط کند. به علاوه از طرف دیگر گفته شده است که دوربین گفته شده، توانایی ضبط ویدیوهای ۳.۹K CinemaDNG RAW و ۲.۷K ProRes با نرخ ۵۹.۹۴ فریم بر ثانیه را نیز دارد.

سنسور تازه سوپر ۳۵ میلی‌متری استفاده شده در این دوربین، حاوی ۱۴ مرحله‌ی گستره‌ی داینامیکی است. DJI Zenmuse X7 با داشتن چنین دامنه‌ی وسیعی، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ضبط ویدیو در صحنه‌های حاوی کنتراست باشد. این دوربین می‌تواند ضمن پایین نیاوردن جزئیات آسمان، به‌خوبی جزئیات موجود در سایه‌های روی زمین را نیز ثبت کند. 

دوربین DJI Zenmuse X7

دوربین DJI Zenmuse X7

پاول پن، مدیر ارشد تولیدات کمپانی DJI، در باب این دوربین گفته است:

Zenmuse X7 تمام آن‌چیزی که فیلمبرداران حرفه‌ای برای تولید ویدیوهای هواییِ زنده و خیره‌کننده می‌خواهند را به آنها معرفی می‌دهد. این دوربین با دارا بودن سنسور سوپر ۳۵ میلی‌متری، لنزهای تازه و ویژگی DJI Cinema Color می‌تواند سری‌ای بی‌مانند از ابزار کاربردی را در دست فیلمبرداران و عکاسان حرفه‌ای قرار دهد. این دوربین بطور کلی با پهپاد DJI Inspire 2 یکپارچه شده است و می‌تواند ویدیوهای باکیفیت را ضبط کند.

این دوربین از عدسی ویژه تازه ای به اسم DJI DL سود میبرد. دی‌جی‌آی ادعا کرده است که به دلیل‌ی مانت این دوربین، امکان اتصال لنز‌هایی با گشودگی دیافراگم بالا اعم از نمونه‌های پرایم در معرض است.

دی‌جی‌آی لنزهای ۱۶، ۲۴، ۳۵ و ۵۰ میلی‌متری با جنس‌ فیبر کربن و گشودگی دیافراگم f/2.8 را برای استفاده در دوربین خود پیشرفت و در معرض خریداران قرار داده است. وزن اندک و کیفیت تولید بالای این لنز‌ها دوربین Zenmuse X7 را به گزینه‌ای فرضیه‌آل برای اتصال به پهپادها مبدل کرده است.

دوربین DJI Zenmuse X7

لنز ۱۶ میلی‌متری این دوربین در داخل خود یک فیلتر ND 4 دارد و لنزهای ۲۴، ۳۵ و ۵۰ میلی‌متری نیز حاوی شاتر مکانیکی هستند. 

دوربین DJI Zenmuse X7

دوربین DJI Zenmuse X7

با استناد به گزارش دی‌جی‌آی، خصوصیت تازه DJI Cinema Color قرار نیست در انحصار این دوربین باشد و در دوربین DJI X5S نیز قرار خواهد داشت. 

پاول پن پیشتر گفت:

[با بهره برداری از این خصوصیت] توانسته‌ایم علم خود را در باب رنگ‌ها وارد مرحله تازه ای کنیم. ما با صاحبنظران برجسته‌ی  جهانی در عرصه علم رنگ‌ها صحبت و از دانش آنها استفاده کردیم. به خاطر راهنمایی آنها، مهندسان ما موفق به دیزاین سیستمی تازه برای این دوربین شدند که به آن اجازه می‌دهد ضمن ضبط عکس ها در دامنه دید گسترده‌تر، کیفیت عکس ها کاهش نیابد.

دوربین DJI Zenmuse X7

در این دوربین، حالت تازه ای به اسم EI Mode نیز می باشد که عملکردش دقیقا شبیه به دوربین‌های فیلمبرداری بزرگ و لوکس است. این خصوصیت به فیلمبرداران یاری مینماید بیشترین جزئیات صحنه را ضبط کنند. 

دوربین  DJI  Zenmuse X7

DJI Zenmuse X7 با لنز ۱۶ میلی‌متری‌، ۶۳۱ گرم وزن دارد و می‌تواند با وصل بودن به پهپاد DJI Inspire 2 تا ۲۳ دقیقه پرواز کند. این دوربین برچسب هزینه ۲۷۰۰ دلاری دارد. لنزهای ۱۶، ۲۴ و ۳۵ میلی‌متری آن نیز با هزینه ۱۳۰۰ دلار در معرض قرار خواهند گرفت و اگر بخواهید لنز ۵۰ میلی‌متری را تهیه کنید، باید ۱۲۰۰ دلار برای آن هزینه کنید. دی‌جی‌آی با معرفی تخفیفی چند صد دلاری، این دوربین را بهمراه تمامی لنزهایش با هزینه ۴۳۰۰ دلار به فروش می‌رساند. تاریخ معرفی ممکن این دوربین برای نوامبر ۲۰۱۷ تنظیم شده است. 

ویدیوهای پخش شده مرتبط به دوربین DJI Zenmuse X7 را میتوانید پیشتر ببینید.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع