بهترین برند‌های دوربین‌ عکاسی و فیلم برداری در سال ۲۰۱۷ به انتخاب مصرف کنندگان

در این نوشته، به بررسی تحقیقات انجام شده به وسیله نشریه‌ی پی‌سی‌مگ می‌پردازیم. این تحقیقات برای انتخاب بهترین برند‌ها در عرصه‌ی دوربین‌های عکاسی برگزار شده بود.

تعداد تصویر‌هایی که هر ساله گرفته می‌شود، به سرعت در حال افزایش بوده و سالانه بیش از ۱۴ تریلیون عدد به آن اضافه می‌شود. با این‌که امروزه اکثر تصویر‌ها با بهره برداری از دوربین تلفن های همراه هوشمند ثبت می‌شود، با این وجود هنوز هم عده ای از مواقع نیاز به کالایی توانمند احساس می‌شود.

نشریه‌ی پی‌سی‌مگ می‌پردازیم. این تحقیقات برای انتخاب بهترین برند‌ها در عرصه‌ی عکاسی برگزار شده بود. برندگان بهترین دوربین‌های ماه جاری، به وسیله خوانندگان این سایت در ۴ شاخه تعیین شد: دوربین‌های کامپکت، سوپرزوم، DSLR و دوربین‌های تصویر برداری.

برای این‌که دلیل خرید دوربین‌های دیجیتال را درحالی که گوشی‌های امروزه از دوربین‌های با کیفیتی سود می‌برند، متوجه شوید؛ خوب است محدودیت‌های موجود در دوربین‌ گوشی‌های همراه را بدانید. اولا هیچ کدام از تلفن های همراه هوشمند پیشرفته، از لنزی با بزرگنمایی اپتیکال استفاده نمی‌کنند. با این وجود عده ای از تلفن های همراه هوشمند مانند آیفون ۷ پلاس، آیفون ۸ پلاس و گلکسی نوت ۸ از دو لنز ثابت استفاده می‌کنند که توانایی بزرگنمایی را به این ابزار‌ها می‌دهد؛ با این وجود مکانیزم کاری آن‌ها مانند لنزهای زوم تله‌فوتو نیست. تلفن های همراه هوشمند برای این‌که قادر باشند توانایی بزرگ‌نمایی را شبیه به‌سازی کنند؛ از بزرگ‌نمایی نرم‌افزاری استفاده می‌کنند (بخش مورد نظر را کراپ می‌کنند) که این کار از کیفیت تصویر می‌کاهد. در سوی مقابل، بیشتر دوربین‌های سوپرزوم، توانایی بزرگ‌نمایی ۳۰ برابر یا بیشتر را دارند که هیچ گوشی هوشمندی نمی‌تواند از عهده‌ی این کار برآید.

دوما، به دلیل محدودیت در ابعاد گوشی‌های موبایل، تمامی این گوشی‌ها از سنسورهای کوچکی استفاده می‌کنند که کارایی آن‌ها را در نور کم کاهش می‌دهد و کیفیت تصویر را پایین می‌آورد. دوربین‌های سیستمی (دسته‌بندی تازه است که دوربین‌های DSLR و بدون آینه را در خود جای می‌دهد)، مثل عده ای دوربین‌های کامپکت حرفه‌ای از سنسورهای بسیار بزرگتری استفاده می‌کنند.

سومین دلیل، بحث هزینه این تولیدات است. گوشی‌های پیشرفته که از دوربین‌های با کیفیتی سود می‌برند، به هزینه ۷۰۰ دلار یا بالاتر فروخته می‌شوند. در چنین شرایطی ست که که میتوانید طیف وسیعی از دوربین‌های دیجیتالی را با هزینه پایین‌تری تهیه کنید.

بهترین دوربین حرفه‌ای- نیکون d5500

اگر علاقه‌مند به ورزش‌های سریع هستید یا زیاد تصویر برداری می‌کنید، دوربین‌های ورزشی (Action Camera) و تصویر برداری بیشتر از دیگر دوربین‌ها به شما کمک خواهند کرد. بیشتر دوربین‌های ورزشی، در مقابل نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم بوده و توانایی ضربه‌پذیری بالایی دارند. در شاخه‌ی تصویر برداری، دوربین‌های تصویر برداری، خصوصیت‌های بیشتری درمقایسه با دوربین‌های دیجیتالی از نمونه، کیفیت بیشتر، و رنج زوم بالاتر دارند. در صورتی که سوژه‌های شما مساله برانگیز بوده و می‌خواهید بهترین کیفیت تصویر برداری را داشته باشید، می بایست از یک دوربین تصویر برداری، یا یک دوربین سوپرزوم استفاده کنید.

xiaomi yi 4k action cam

مثل تحقیقات‌های هر ساله‌ی PCMag، از مصرف کنندگان درخواست شد که در باب جنبه‌های مختلف یک دوربین عکاسی یا تصویر برداری همراه با رضایت کلی از آن کالا، نظر دهند؛ برند پیشنهادی خود را گفته و نظر خود را در باب توانایی اطمینان و تنظیمات آن‌ها بیان کنند. به علاوه از طرف دیگر میزان رضایت مصرف کنندگان در امر تصویر‌برداری، تصویر برداری و به اشتراک‌گذاری آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. یکی از دلایلی که تلفن های همراه هوشمند به چنین میزانی از شهرت رسیده‌اند، راحت بودن به اشتراک‌گذاری عکس ها ثبت شده است.

در صورتی که در جستجوی چیزی بیشتر از توانایی‌های معرفی شده در عرصه‌ی عکاسی، به وسیله تلفن های همراه هوشمند هستید؛ با ادامه‌ی مقاله همراه باشید تا مشاهده نمائید با استناد به نظر مصرف کنندگان، کدام برند دوربین عکاسی و تصویر برداری بهترین عملکرد را داشته و موفق به جلب رضایت آن‌ها شده است.

دوربین‌های دیجیتال و دوربین‌های تصویر برداری

براساس نظرها ثبت شده‌ی مصرف کنندگان، نتایج تحقیقات تمامی برند‌های اسم‌‌آشنای دوربین‌ها عکاسی، به هم نزدیک بوده‌است. ۶ مورد از ۷ کمپانی مطرح در تولید دوربین‌های دیجیتال، از لحاظ رضایت‌بخشی کلی، امتیاز بالای ۸.۵ را کسب کرده‌اند. این امتیازات از ۰ (نارضایتی شدید)، تا ۱۰ (رضایت کامل)، متغیر است. ولی باید گفت، دو برند تولید دوربین‌های دیجیتال، بالاتر از سایرین قرار دریافت کردند؛ نیکون و پاناسونیک با امتیاز ۸.۸ بیشترین امتیاز را درمقایسه با دیگر رقبا کسب کردند و جایزه‌ی «بهترین انتخاب مصرف کنندگان» را در عرصه‌ی دوربین‌های دیجیتال به خود اختصاص دادند.

PC mag best camera and camcorder

پاناسونیک به علاوه از طرف دیگر جایزه‌ی بهترین انتخاب مصرف کنندگان در دسته‌ی دوربین‌های کامپکت و سوپر‌وزوم را نیز مختص خود کرده است. در قسمت دوربین‌های سوپرزوم، پاناسونیک در بیشتر مواقع در صدر جدول رده‌بندی قرار دارد. دوربین‌های سوپرزوم این تولیدکننده از لحاظ رضایت‌بخشی مصرف کنندگان، امتیاز کلی ۸.۸ (سال پیش نیز همین امتیاز را کسب کرده بود)، از لحاظ توانایی اطمینان ۹.۱، و سهولت استفاده، امتیاز ۸.۴ را بدست آورده است. بالاترین امتیاز رضایت‌بخشی مصرف کنندگان از عکاسی، به طرز مشترک به کمپانی‌‌های پاناسونیک و کانن رسیده است؛ درحالی که کانن توانسته در شاخه‌ی فیلم برداری از پاناسونیک پیشی بگیرد. سال قبلی، تولیدات سونی خود را در رده‌ی دوربین‌های سوپرزوم، به پاناسونیک نزدیک کرده بودند؛ با این وجود امسال بیننده کاهش امتیاز سونی از ۸.۷ به ۸.۵، هستیم.

PC mag best camera and camcorder

سال قبلی، در رده‌ی دوربین‌های کامپکت، مقام‌ی اول به سونی رسیده بود؛ با این وجود امسال پاناسونیک توانسته با گسترش امتیاز خود از ۸.۴ به ۸.۷ جای کمپانی سونی را بگیرد. در این رده، در تمامی شاخه‌های نظر سنجی، پاناسونیک رده‌ی اول را مختص خود کرده است.

PC mag best camera and camcorder

همان‌طور که گفته شد، بخش دوربین‌های سیستمی، شامل دوربین‌هایی با قابلیت تعویض لنز می‌شود (چه دوربین‌های DSLR و چه دوربین‌های بدون آینه). تنها اختلاف این تولیدات در نحوه‌ی نمایش عکس ها، قبل از تصویر‌برداری است و در دیگر عرصه‌ها، دوربین‌های DSLR با بدون‌ آینه اختلاف چندانی ندارند: سنسور بزرگ، کیفیت تصویر‌برداری و تولید بالا.

در بین خوانندگان پی‌سی‌مگ، دوربین‌های DSLR بازهم شهرت بیشتری دارند. برند کانن و نیکون که تمرکز هر دوی آن‌ها روی دوربین‌های DSLR است (با این وجود هردوی آن‌ها نیز تولید دوربین‌های بدون‌ آینه را در مسیر پیش روی خود قرار داده‌اند) در رده‌ی اول قرار دارند. دو برند مورد نظر، امتیاز کلی ۸.۹ را مختص خود کرده‌اند. هر دو برند در قسمت «احتمال پیش نهاد به دیگران»، امتیاز ۹.۱ و در قسمت رضایت در عکاسی امتیاز ۹.۱ و توانایی اطمینان ۹.۲ را کسب کرده ‌اند. بعد از آن‌ها سونی و المپوس با امتیاز ۸.۷ قرار دارند. با این وجود المپوس با امتیاز پایینی (۷.۶) که در قسمت سهولت استفاده مختص خود کرده است؛ امتیاز کلی خود را تحت‌الشعاع قرار داده است (کمترین امتیاز بین دیگر برند‌ها ۸.۱ است).

کانن با امتیاز ۷.۵ بیشترین امتیاز در عرصه رضایت در اشتراک‌گذاری را مختص خود کرده است و در عکس برداری، کمی بهتر از نیکون ظاهر شده است؛ با این وجود در این بخش، سونی با امتیاز ۸.۲، بیشترین امتیاز را مختص خود کرده است.

PC mag best camera and camcorder

در شاخه‌ی تصویر برداری، از نو کانن توانسته مقام اول را به مالکیت خود درآورد. در امتیازدهی کلی، کانن با امتیاز ۸.۷ (۰.۴ بیشتر از سال پیش) در صدر قرار گرفته است.

PC mag best camera and camcorder

نظر شما پیرامون برند‌های دوربین عکاسی چیست؟ شما در عرصه‌ی رضایت‌مندی به دوربین خود از امتیاز ۱۰ چه نمره‌ای اعطا می‌کنید؟

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع