هواوی نشان تجاری دوربین EnVizion 360 را ثبت کرد

به‌ نظر می‌رسد کمپانی هواوی در حال تولید یک دوربین ۳۶۰ درجه‌ به‌ اسم EnVizion 360 است.

به ذهن خطور می کند کمپانی هواوی در حال کار روی یک ابزار تصویربرداری ۳۶۰ درجه با اسم کامل «EnVizion 360 Pamormatic VR Camera» است‌؛ بدلیل آنکه این تولیدکننده چینی چندی قبل نشان تجاری مورد اشاره را در اداره‌ی پتنت و نشان‌های تجاری آمریکا و نیز دفتر مالکیت معنوی اتحادیه‌ی اروپا ثبت کرده است. در سند مرتبط به این نشان تجاری معلومات چندانی در باب کالا تازه هواوی معرفی نشده است؛ در چنین موقعیتی با استناد به اسم این ابزار تا حدود فراوانی واضح می‌شود که باید انتظار چه گجتی را داشته باشیم. با استناد به این اسم گفته می‌شود که دوربین ذکر شده یقینا به دوربین‌های سری گیر ۳۶۰ سامسونگ مشابهت خواهد داشت و هواوی با این ابزار مشتریانی را هدف قرار داده است که در جستجوی ثبت عکس ها و ویدیوهای ۳۶۰ درجه با کالایی هستند که ابعاد مناسبی داشته و در عین حال بهره برداری از آن راحت باشد.

در سند مطرح شده به علاوه از طرف دیگر به نرم‌افزار موبایل و تکنولوژی‌های مرتبط اشاره شده است. به‌نظر می‌رسد کمپانی چینی نامبرده در حال پیشرفت‌ی یک اپ ویژه اندروید است که با بهره برداری از آن می‌توان EnVizion 360 را کنترل کرد؛ درست مانند سامسونگ که با توزیع اپ ویژه گیر ۳۶۰، امکان کنترل این دوربین و نیز بهره برداری از توانایی‌های مختلف آن را در دست مصرف کنندگان قرار می‌دهد. محتوای تولیدشده برای EnVizion 360 احتمالا با همه‌ی پلتفرم‌های حقیقت مجازی سازگاری خواهد داشت. توزیع این کالا خود می‌تواند نقطه‌ی آغازی برای فعالیت جدی‌تر هواوی در عرصه‌ی حقیقت مجازی باشد.

اتفاق سخت‌افزاری بعدی هواوی در تاریخ ۱۶ اکتبر برگزار خواهد شد. این مراسم در کشور آلمان و در شهر مونیخ برگزار می‌شود؛ با این وجود انتظار نمی‌رود هواوی در این موضوع از EnVizion 360 معرفی کند؛ بدلیل آنکه تمرکز اصلی این تولیدکننده در مراسم ذکر شده، روی گوشی‌های اندروید تازه سری میت ۱۰ خواهد بود. نشان تجاری ثبت‌شده در آمریکا و اتحادیه‌ی اروپا به وسیله آژانس‌های صلاحیت‌دار مورد بررسی قرار گرفته، با این وجود این سند هنوز به وسیله وکلای مربوطه به امضا نرسیده است؛ بدین جهت محتمل است روند تأییدیه‌ی این نشان تجاری تا قبل از سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ تکمیل نشود. با این وجود هواوی از معرفی کالایی که هنوز نشان تجاری مرتبط به آن ثبت نشده یا به تأیید نرسیده، منع نشده است؛ با این وجود این تولیدکننده تا اینجای کار از انجام چنین اقداماتی خودداری کرده و به‌همین دلیل گفته می‌شود که در آتی نیز این‌کار را انجام نخواهد داد. اگر دو نشان تجاری تازه کمپانی مطرح شده تا ماه ژانویه با موفقیت مورد تأیید قرار گیرند و روند تولید EnVizion 360 نیز تا آن وقت تکمیل شود، احتمالا در جریان اجرا اتفاق CES بعدی که در شهر لاس‌وگاس برگزار خواهد شد، بیننده معرفی رسمی از این کالا خواهیم بود. با این وجود این احتمال هم می باشد که هواوی دوربین ۳۶۰ درجه‌ی تازه خود را در نشست‌ی جهانی موبایل (MWC) بارسلون، انتهای ماه فوریه‌ معرفی کند.

نظر شما پیرامون این مثال چیست؟

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع