فوجی فیلم از دوربین بدون آینه X-E3 پرده گشود

فوجی فیلم از دوربین میان‌رده‌ی بدون آینه‌ای با اسم X-E3 پرده گشود که از وجود یک سنسور ۲۴ مگاپیکسلی APS-C سود می‌برد.

فوجی فیلم نسل تازه دوربین میان‌رده‌ی بدون آینه‌ی خود را با اسم X-E3 پرده گشود. این دوربین میان‌رده را باید ورژن‌ی ساده‌شده‌ای از X-Pro 2 خواند که در مقایسه با آن، ارزان‌تر و کوچک‌تر است و بدین جهت شماری از خصوصیت‌های این دوربین را بهمراه ندارد.

فوجی فیلم در دوربین تازه خود از یک سنسور ۲۴ مگاپیکسلی APS-C X-Trans III همراه با ماژول‌های دیگری مانند پردازشگر X-Processor Pro، کلید برای تنظیم سرعت شاتر، اکسپوژر و یک استیک برای کنترل فوکوس اشاره نمود که در X-Pro2 نیز بیننده وجود آن بودیم. دوربین تازه فوجی فیلم توانایی دارد ویدیو‌هایی با رزولوشن ۴K ثبت کند که با این وجود این خصوصیت با آپدیت فرم‌ور این دوربین تا انتهای سال جاری میلادی در دست مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

یکی از خصوصیت‌های بسیار کاربردی X-Pro2، سود‌گیری از ویوفایندر هیبریدی است که با استناد به اینکه X-E3 ورژن‌ی ارزان‌تری از این دوربین شمرده می‌شود، فاقد امکان سوئیچ بین ویوفایندر الکتریکی و اپتیکال است. ممکن است بهترین دلیل برای حذف چنین خصوصیت از دوربین تازه X-E3 این باشد که فوجی فیلم در پی ترغیب مصرف کنندگان برای خرید ورژن‌ی گران‌تر دوربین خود یا همان X-Pro2 است.

نمونه دیگری از خصوصیت‌های X-E3 این است که این دوربین در پنل پشتی فاقد کلیدهای فیزیکی است. با این وجود این بدین معنی نیست که این دوربین کلا بدون کلید فیزیکی ساخته شده؛ حتی تعداد کلیدهای فیزیکی آن بسیار کاهش یافته و دلیل آن، بهره برداری از کلیدهای میانبر نرم‌افزاری است که به وسیله صفحه نمایش پشتی در معرض استفاده کننده قرار می‌گیرد. کاربرانی که دوست دارند تنظیمات دوربین را با بهره برداری از کلیدهای سخت‌افزاری انجام دهند، با بهره برداری از این دوربین کمی احساس کمبود خواهند داشت. امکان تنظیم حساسیت سنسور از روش کلید چرخان تنظیم سرعت شاتر نیز حذف شده است.

در چنین موقعیتی X-T20 هنوز بهترین دوربین رده‌ پایین فوجی فیلم است؛ با اینحال می‌توان سری X-E را بهترین گزینه برای کاربرانی عنوان کرد که دوست دارند دوربینی با این فرم‌فکتور داشته باشند. X-E2S سال قبلی معرفی شد؛ با اینحال نمی‌توان این دوربین را یک آپدیت بنیادی در سری X-E عنوان کرد؛ چراکه این دوربین یک تغییر و افزایش در فرم فکتور دوربین فوجی بود، حال آنکه دوربین X-E3 یک آپدیت کلی برای این سری بعد از چهار سال است.

با استناد به معلومات معرفی‌شده به وسیله فوجی‌فیلم، دوربین تازه این تولیدکننده انتهای ماه جاری میلادی در سه ورژن با رنگ‌های مشکی و نقره‌ای راهی مارکت خواهد شد. هزینه بدنه‌ی این دوربین ۸۹۹.۹۵ دلار است که با افزودن یک لنز ۵۵-۱۸ میلی‌متری با دیافراگم F/2.8-4 هزینه آن به ۱۲۹۹.۹۵ دلار گسترش می یابد. به علاوه از طرف دیگر باید به این نکته اشاره نمود که هزینه دوربین فوجی با سود‌گیری از لنز ۲۳ میلی‌متری f/2 به ۱۱۴۹.۹۵ دلار می‌رسد.

فوجی فیلم همراه با دوربین تازه خود از لنز‌ تازه ۸۰ میلی‌متری XF با F/2.8 معرفی کرده است. این کالا اولین لنز خوب ۱:۱ برای سری ایکس است که توانایی‌هایی مانند لرزش‌گیر اپتیکال بهمراه دارد. این لنز ماه نوامبر سال جاری با هزینه ۱۹۹۹.۹۵ دلار در دست مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع