تامرون از اولین لنز ۴۰۰-۱۸ میلی‌ متر جهان پرده گشود

کمپانی تامرون (Tamron) اولین لنز ۴۰۰-۱۸ میلی‌متری جهان را با امکان بزرگ‌نمایی ۲۲.۲ برابر معرفی کرد.

۱۸-۴۰۰mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD با استناد به ادعای کمپانی تامرون، اولین لنز همه‌کاره و اولترا-تله فوتو در جهان شمرده می‌شود. این لنز می‌تواند تا ۲۲.۲ برابر زوم کند و با تمام دوربین‌های APS-C از کمپانی‌های کانن و نیکون سازگار است. باوجود بزرگ‌نمایی بالا، این لنز تنها ۱۲۲ میلی‌متر طول و نزدیک به ۷۰۰ گرم وزن دارد؛ از این جهت برای عکاسی در سفر و مصارف روزمره، بطور کلی خوب است.

برای حاصل شدن چنین نسبت بزرگ‌نمایی بالایی، تامرون از بدنه‌ای با گسترش طول سه مرحله‌ای استفاده کرده که در مقابل رطوبت هم مقاوم است. سیستم فوکوس اتوماتیک این لنز ۴۰۰-۱۸ میلی‌متری، از موتور HLD کمپانی تامرون سود میبرد که با استناد به ادعای کمپانی تولید کننده، رفتار فوکوس را با دقت بالا و صدای کمی انجام می‌دهد. مضاف بر اینکه این لنز، از سیستم جبران لرزش (Vibration Compensation) هم سود میبرد که میزان لرزش لنز را تا ۲.۵ برابر کاهش می‌دهد. در ضمن، سیستم قفل زوم هم برای جلوگیری از تغییر ناگهانی در میزان بزرگ‌نمایی آن، جای گرفته شده است.

حداقل فاصله‌ی فوکوس در این لنز ۴۵۰ میلی‌متر است؛ از این جهت می‌تواند برای تمام حالت‌های عکاسی مانند عکاسی پرتره، ماکرو و تله فوتو استفاده شود. پیشتر، نمونه تصویر‌های گرفته‌شده با این لنز را ببینید.

تامرون لنز ۴۰۰-۱۸ میلی‌متر

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع