ماژول تازه گوشی‌ موتو زد موتورولا؛ دوربین ۳۶۰ درجه

موتورولا یک ماژول دوربین ۳۶۰ درجه برای گوشی‌های سری موتو زد تولید کرده است.

این ایام تعداد دوربین‌های ۳۶۰ درجه که به مارکت معرفی شده‌اند، بسیار زیاد است؛ با اینحال بسیاری از نمونه‌های تازه این دسته از تولیدات به وسیله تولیدکنندگان تلفن های همراه هوشمند ساخته شده است.

ماه قبلی استارتاپ اسنشال یک نمونه دوربین ۳۶۰ درجه به اسم PH-1 را همراه با موبایل هوشمند تازه خود معرفی کرد و برنامه ریزی شده است آن را در تابستان به مارکت معرفی کند. به علاوه از طرف دیگر سامسونگ در این عرصه چندی قبل نسل دوم دوربین گیر ۳۶۰ را به مارکت معرفی کرده است. اکنون موتورولا هم به جمع این تولیدکننده‌ها اضافه شده و دوربین ۳۶۰ درجه ویژه خود را ساخته است.

بر طبق گزارش تک‌رویدر، این تولیدکننده در جریان یک اتفاق مطبوعاتی در غنا از دوربین ۳۶۰ تازه خود پرده گشود. به توجه به اینکه تولید این دوربین، نوعی تقلید از رقبا به ذهن خطور میکند؛ با این وجود یک خصوصیت ویژه آن را بطور کلی از نمونه‌های رقیب متمایز می‌کند؛ این دوربین یک موتو ماد است. دوربین ذکر شده با تلفن های همراه هوشمند خانواده‌ی موتو زد از نمونه موتو زد ۲ پلی و گوشی پرچم‌دار تازه موتو زد ۲ که حدسیات می شود در آتی‌ای نزدیک معرفی شود، همخوانی دارد.

این دوربین روی یک بخش پشتی بزرگ‌تر قرار گرفته است که خود به‌صورت مغناطیسی به پشت گوشی وصل می‌شود. اگر چه نوع ساختار این کالا دلیل می‌شود بهره برداری از آن راحت باشد؛ با اینحال این دوربین تنها با تولیدات سری موتو زد سازگاری دارد و گوشی‌های سری موتو ای و موتو جی از این خصوصیت بی‌سود‌اند.

مشخصا پتانسیل فراوانی در پلتفرم ماژول‌های موتورولا می باشد و برای تأیید این حرف می‌توان به ماژول‌های متفاوتی که تا اینجای کار با استناد به این پلتفرم ساخته شده اشاره نمود. با این وجود تعداد ماژول‌هایی که به وسیله موتورولا ساخته شده است درمقایسه با آنچه مالکین گوشی‌های خانواده‌ی موتو زد انتظار داشتند، کمتر است. مسلما توانایی ضبط فایل تصویری ۳۶۰ درجه یک توانایی بسیار دلنشین شمرده می‌شود.

بر با استناد به اعلام تک‌درویدر، لنوو در خبرها منتشر کرده است که در سال آتی حداقل ۱۲ ماژول تازه تولید خواهد نمود. این تولیدکننده در اتفاق برگزارشده در غنا، نمونه‌های ابتدایی‌ی ماژول‌های تازه خود را در تصویری به نمایش گذاشت. از نمونه ماژول‌های تازه می‌توان به بلندگوی مارشال و یک دوربین دی‌اس‌ال‌آر با لنزهایی در ابعاد کامل اشاره‌ کرد. غیر از این، در فایل تصویری ذکر شده موتو مادی با برند DirecTV به نمایش سود که برای استریم محتوا، یک درگاه HDMI در دست استفاده کننده قرار می‌دهد.

ممکن است عده ای از این ماژول‌ها به مرحله‌ی تولید نهایی نرسند؛ با اینحال دوربین ۳۶۰ درجه‌ی مطرح شده در حقیقت کالایی کامل است.

بد نیست اشاره کنیم که موتورولا یک سری موتو ماد دلنشین دیگر هم در انتهای تابستان معرفی خواهد نمود. قاب تازه تجهیز به تکنولوژی شارژ بی‌سیم و باتری توربوپاور از نمونه ماژول‌های تازه ای است که فروش آن‌ها از تاریخ ۳۰ جولایی (۸ مرداد) شروع خواهد شد. این تولیدکننده به علاوه از طرف دیگر یک کنترلر شبیه به به کنترلر نینتندو سوئیچ به مارکت معرفی خواهد نمود. 

نظر شما پیرامون این مثال چیست؟

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع