دوربین سونی a9 یکی از بهترین نمونه‌های تست‌شده به وسیله DxOMark

DxOMark ضمن اشاره به خصوصیات دوربین Sony a9، سنسور این دوربین را یکی از بهترین نمونه‌های موجود می‌داند.

دوربین بدون آینه‌ی سونی a9 ابتدا ماه آوریل سال جاری معرفی شد و بعد از آن موفق شد موفقیت‌های فراوانی بدست آورد. مدت فراوانی نمیگذرد که DxOMark نیز اعلام کرده این دوربین یکی از بهترین نمونه‌های تست‌شده به وسیله این وب‌سایت است.

DxOMark در تازه‌ترین بررسی خود از کیفیت سنسور دوربین سونی، نمونه‌ی به‌کاررفته در دوربین سونی a9 را با استناد به تست‌های صورت‌گرفته با ایزو پایه، یکی از بهترین نمونه‌های موجود در مارکت می‌داند. این دوربین غیر از نتایج قابل پیش‌بینی در کاهش نویز، توانسته در قسمت داینامیک رنج و عمق رنگ امتیازات خوبی بدست آورد.

با استناد به گزارش DxOMark، با دوربینی روبه‌رو هستیم که موفق شده است از DSLR-های نیکون و کانن فاصله بگیرد و کالایی درخور توجه از جانب سونی باشد.

برای عکاسان صحنه‌های اکشن که از حساسیت‌های مختلف ایزو استفاده می‌کنند، باید بگوییم کیفیت عکس ها بسیار خوب است و با DSLR-های پرچم‌دار نیکون و کانن برابری می‌کند که با استناد به نتایج مقایسه‌های انجام‌شده، صحت این ادعا تأیید می‌شود. امتیاز عملکرد ایزو برای دوربین سونی a9 برابر ۳۵۱۷ است که دوربین‌های کانن ۱D X Mark II و Nikon D5 به ترتیب توانسته‌اند امتیازات ۳۲۰۷ و ۲۴۳۴ را کسب کنند.

با این وجود در کل، دوربین a9 در مقایسه با دیگر دوربین‌های بدون آینه‌ی سونی نمی‌تواند یک پیشگام باشد؛ با اینحال همان‌طور که می‌دانید، سونی a9 یک دوربین اسپرت است و دیگر دوربین‌های سونی نمی‌توانند در شرایط نور کم پیروز باشند.

اگر هنوز برای خرید دوربین بدون آینه‌ی سونی a9 اقدام نکرده‌اید، ممکن است این مسئله شما را به خریدن آن ترغیب کند؛ به ذهن خطور می کند این دوربین همان نمونه‌ی بدون آینه‌ی اسپرتی است که صنعت عکاسی در انتظار آن بوده است.

DxOMark در خبرها منتشر کرده است:

سونی در دیزاین دوربین‌های دیجیتال و عبور از مرزها غریبه نیست و موفق شده است به‌خوبی کالایی کامل را در دوربین a9 جای دهد که عملکرد آن از بیشتر دوربین‌های بدون آینه تا امروز خوب است. با این وجود اگر بهترین کیفیت تصویر مورد نظر شما باشد، توصیه ما A7R II است که غیر از رزولوشن دو برابری سنسور، کیفیت رنگ به‌مراتب بهتری معرفی می‌کند. با اینحال این دوربین یک نمونه‌ی اسپرت نیست و نمی‌تواند با a9 رقابت کند.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع