۶D Mark II اولین DSLR فول ‌فریم کانن با LCD متحرک خواهد بود

گزارش‌ها مبین استفاده‌ی کانن از صفحه‌ی نمایش LCD متحرک در دوربین DSLR فول‌فریم ۶D Mark II دارند.

بعد از نیکون، به‌ نظر می‌رسد کانن نیز بالاخره به بهره برداری از صفحه‌ی نمایش LCD متحرک در دوربین‌های DSLR پیشرفته‌ی فول‌فریم خود رضایت داده است.

باتوجه به معلومات ثبت‌شده به وسیله کانن برای دریافت گواهی تولید دوربین، ۶D Mark II غیر از صفحه نمایش متحرک مفصلی (که امکان جابه‌جایی آن در تمامی زوایا را ممکن می‌کند) به وای-فای، بلوتوث و گریپ باتری تازه تجهیز خواهد بود. به علاوه از طرف دیگر فرم فاکتور دوربین تازه کانن برنامه ریزی شده است درمقایسه با ۶D قدیمی اندکی درازتر باشد.

با این وجود معرفی صفحه‌ی چرخان در دوربین‌های فول‌فریم، یقینا مخالفانی نیز با خود به‌ همراه خواهد داشت. در شرایطی که LCD-های متحرک برای تصویر‌برداری و تصویر برداری در شرایط و زوایای سخت خوب هستند؛ با اینحال احتمال عیب پیدا کردن دوربین را نیز گسترش می‌دهند و تداوم آن در شرایط محیطی سخت را پایین می‌آورند. به‌ همین دلیل است که اکثر دوربین‌های پیشرفته‌ی مقاوم دربرابر سخت‌ترین شرایط محیطی، معمولا به LCD-های ثابت در بدنه تجهیز هستند.

بهره برداری از LCD-های متحرک در دوربین‌های DSLR فول‌فریم مسئله تازه ای نیست و قبل از این نیکون در دوربین D750 از این نوع صفحه‌ها استفاده کرده بود. با این وجود LCD دوربین D750 نیکون تنها توانایی تغییر در راستای عمودی دارد و از نوع مفصلی نیست.

حدسیات می شود ۶D Mark II یک ماه دیگر معرفی و تا ماه آگوست به مارکت معرفی شود.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع