هسل بلاد دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی A6D را برای تصویربرداری هوایی معرفی کرد

هسل‌بلاد دوربین‌های تصویربرداری هوایی مشهور A5D خود را با دوربین‌های ۱۰۰ مگاپیکسلی A6D جانشین خواهد نمود.

دوربین‌های سری A هسل‌بلاد که معمولا از آن‌ها در پهپادهای پیشرفته برای تصویربرداری هوایی استفاده می‌شود، به سنسورهایی با رزولوشن بسیار بالا تجهیز هستند. غیر از تفکیک‌پذیری بالای عکس ها به‌دست‌آمده به وسیله این دوربین‌ها (که از لازمه‌های تصویربرداری هوایی است)، بهره برداری از رزولوشن ۱۰۰ مگاپیکسلی در دوربین تازه A6D منجر شده است تا دامنه‌ی دینامیک آن به ۱۵ استپ گسترش بیابد.

به‌طور کلی، A6D بسیاری از خصوصیت‌های بنیادی A5D را به ارث برده و بیننده بهبودهایی جزئی بر آن‌ها بوده است. برای نمونه، نمونه تازه توانایی سینک شدن با ۸ دوربین دیگر از روش کابل دارد و میزان تأخیر آن در حالت سینک به تنها ۲۰ میلی‌ثانیه کاهش یافته است. به علاوه از طرف دیگر خدمات رسانی از مموری‌کارت‌های سریع CFast 2.0 به سری تازه دوربین‌های هسل‌بلاد اضافه شده است.

هسل‌بلاد ۸ لنز سری H خود را به‌صورت ویژه برای استفاده‌ی هوایی از نو دیزاین کرده است. فاصله‌ی کانونی این لنزها از ۲۴ تا ۳۰۰ میلی‌متر و زاویه‌ی دید آن‌ها از ۹۶ تا ۱۰.۲ درجه متغیر است و سرعت شاتر آن‌ها به ۱/۴۰۰۰ ثانیه می‌رسد. هسل‌بلاد بیان می کند از آن‌جایی که لنزهای تولید این تولیدکننده به شاتر برگی (Leaf Shutter) تجهیز هستند، درمقایسه با لنزهایی که از شاتر سطح کانونی (Focal-Plane Shutter) استفاده می‌کنند کمتر تحت تأثیر حرکت پهپاد یا دیگر ابزارهای تصویر برداری هوایی قرار می‌گیرند.

A6D در دو نمونه، همراه یا بدون فیلتر مادون قرمز توزیع خواهد شد. در صورت بهره برداری از فیلتر مادون قرمز، حساسیت دوربین به طول موج‌های ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ نانومتری گسترش پیدا خواهد نمود.

در پایین، تصویر نمونه‌ی ثبت‌شده به وسیله دوربین A6D هسل‌بلاد را می بینید. برای مشاهده‌ی تصویر در سایز اصلی ۱۰۰ مگاپیکسلی، اینجا کلیک کنید.
(اخطار: حجم فایل اصلی ۶۸ مگابایت است.)

نمونه عکس 100 مگاپیکسلی

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع