DJI‌ از یک لرزش گیر برای دوربین‌های DSLR و بدون آینه پرده گشود

در جریان اجرا CES 2018، دی جی آی از تولیدات تازه خود پرده گشود که یکی از آن‌ها، لرزش گیر فیزیکی برای دوربین‌های DSLR‌ و بدون آینه است.

DJI در جریان اجرا CES 2018‌ تولیدات تازه خود را پرده گشود که از نمونه‌ی آن‌ها باید به یک لرزش‌گیر برای دوربین‌های DSLR و بدون آینه اشاره نمود. این کالا را که با اسم DJI Ronin-S معرفی شده است، باید ورژن‌ی بهبودیافته‌ی بنا شده بر osmo Mobile خواند. با استناد به معلومات معرفی‌شده، دی‌جی‌آی تصمیم گرفته است کالا تازه خود را نیمه‌ی دوم سال جاری میلادی راهی مارکت کند.

با استناد به اینکه سیستم‌های لرزش‌گیر رونین معمولا حاوی ساختاری پیچیده هستند و باید استفاده کننده موارد ضروری را برای قراردادن دوربین روی آن‌ها ممکن کند، رونین اس را باید یک اوزمو موبایل بهبودیافته برای دوربین‌های بزرگ خواند که کار را بسیار راحت‌ کرده است. دی‌جی‌آی اطلاع داد که لرزش‌گیر تازه این تولیدکننده توانایی قرار گرفتن دوربین‌های بسیار پرطرفدار را همراه با لنز‌های بسیار کاربردی برای مصرف کنندگان ممکن می‌کند. برای نمونه می‌توان به دوربین‌های ۵D کانن همراه با سری GH از دوربین‌های عکاسی بدون‌آینه (Mirrorless) پاناسونیک اشاره نمود. به صحبت DJI، موتورهای حاوی گریز از مرکز بالای این لرزش‌گیر به سادگی قادر اند ترکیب دوربین‌های بزرگ با لنزهای سنگین را تحمل و عکس ها را بدون لرزش ثبت کنند. با این وجود باید به این نکته توجه داشت که قرار دادن لنز‌های عظیم تله‌فوتو روی این لرزش‌گیر یقینا ماحصل مطلوبی نخواهد داشت؛ حال آنکه این کالا از اغلب لنزهای معمولی خدمات رسانی می‌کند. 

به ذهن خطور میکند کنترل این لرزش‌گیر نیز به اندازه‌ی اوزمو راحت خواهد بود. با سود‌گیری از لولایی که توانایی دارد در سه جهت کند و چون می‌توان در لحظه بهره برداری از این لرزش‌گیر، با بهره برداری از یک کلید شستی تعبیه‌شده آن را کنترل کرد، هدایت دوربین بسیار راحت است. اپ موبایل این لرزش‌گیر نیز از توانایی‌هایی مانند ثبت عکس ها پانورما همراه با ویدیو‌های هایپرلپس خدمات رسانی می‌کند. از نمونه‌ی حالت‌های موجود برای تنظیم این لرزش‌گیر باید به Sport اشاره نمود که تحت این شرایط، دوربین با فوکوس روی یک سوژه، حرکات خود را برای از دست ندادن فوکوس تنظیم می‌کند. Ronin S با تمام ابزارهای جانبی DJI همخوانی دارد؛ به‌طوری‌که می‌توان از این ابزارهای جانبی روی رونین اس به سادگی استفاده کرد.

با این وجود DJI اولین کمپانی نیست که چنین کالایی راهی مارکت می‌کند و از نمونه‌ی رقیبان آن باید به کمپانی‌های چینی Feiyu و Zhiyun اشاره نمود که تولیداتی با هزینه ۳۹۹ دلار راهی مارکت کرده‌اند.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع