Aurora Aperture از اولین فیلتر ND تدریجی متغیر پرده گشود

کمپانی aurora Aperture برای بار نخست در جهان، از فیلتر ND تدریجی متغیر برای دوربین‌های دیجیتال پرده گشود.

فیلتر ND یا فیلتر کاهنده‌ی نور، شیشه‌ای تیره رنگ است که با کاهش مقدار نور ورودی به دوربین، به عکاسان اجازه می‌دهد تا در روشنایی روز، قادر باشند با عدد F پایین‌تر (گشودگی بیشتر دیافراگم) عکاسی کنند. فیلتر ND تدریجی یا Graduated ND Filter، نوعی از فیلتر ND است که نیمی از شیشه‌ی آن تیره و نیم دیگر آن شفاف است. این فیلتر دلیل می‌شود تا فضاهای بسیار روشن تصویر در  گستره‌ی دینامیکی دوربین قرار بگیرد.

کمپانی Aurora Aperture اخیرا کالا تازه ای را توصیه کرده است که می‌تواند برای عکاسان جالب باشد: اولین فیلتر ND تدریجی متغیر در دنیا. فیلتر‌های ND متغیر و و فیلتر‌های ND تدریجی بسیاری در مارکت موجود است، با اینحال تا به این لحظه فکر ترکیب این دو فرضیه به خاطر کسی خطور نکرده یا حداقل قدمی در این عرصه برداشته نشده بود.

Aurora PowerGXND فیلتر ND تدریجی متغیری با Transition سخت است که گستره‌ی آن بصورت ممتد در بازه‌ی ۵ استاپ قابل تغییر است (ND ۰ – ۱.۵). در ویدئوی پایین میتوانید با این کالا بیشتر آشنا شوید.

Aurora این فیلتر را در وب‌سایت کیک‌استارتر معرفی کرده و به‌دنبال جذب سرمایه است. فیلتر PowerGXND در سه سایز مختلف و به‌همراه ابزارهای نگهدارنده‌ی متنوع معرفی می‌شود. این فیلتر در سه سایز بزرگ (۱۰۵ میلی‌متر)، متوسط (۸۲ میلی‌متر) و کوچک (۶۲ میلی‌متر) معرفی می‌شود و می‌توان آن را با «آداپتور لنز Slim» یا آداپتور نگهدارنده‌ی فیلتر مربعی روی لنز وصل کرد.

این فیلتر از خصوصیت Hard Stop در انتهای بازه‌ی مقیاس، پوشش‌های چند‌لایه نانو برای برای جلوگیری از ورود آب، روغن و خاک سود می‌برد و با مقیاس‌های نوشته شده روی فریم فیلتر به عکاسان یاری مینماید تا مقدار استاپ ضروری را به‌صورت دقیق برای نورگیری انتخاب کنند.

فیلتر ND تدریجی Aurora PowerGXND

فیلتر ND تدریجی Aurora PowerGXND

برای کسب معلومات بیشتر  پیرامون‌ی فیلتر Aurora PowerGXND،‌ میتوانید به کمپین کیک‌استارتر این تولیدکننده مراجعه کرده و با پرداخت مبلغی بین ۹۵ دلار برای فیلتر ۶۲ میلی‌متری با کیت Slim تا ۳۴۰ دلار برای فیلتر ۱۰۵ میلی‌متری با کیت نگهدارنده‌، این فیلتر را رزرو کنید (این برنامه به روش تمام و کمال جذب سرمایه کرده است).

بیانیه‌ی رسمی

Aurora Aperture از اولین فیلتر ND تدریجی متغیر در دنیا پرده‌برداری می‌کند

شهر ارواین، ایالت کالیفرنیا، ۱۵ ژانویه‌ ۲۰۱۸ – Aurora Aperture، کمپانی واقع در کالیفرنیای جنوبی که در تولید فیلتر‌های عکاسی تخصص دارد، امروز از اولین فیلتر ND تدریجی متغیر در دنیا به اسم Aurora PowerGXND پرده‌برداری کرد.

Aurora PowerGXND فیلتر ND تدریجی متغیری با Transition سخت است که گستره‌ی آن بصورت ممتد در بازه‌ی ۵ استاپ قابل تغییر است (ND ۰ – ۱.۵). از فیلتر‌های ND تدریجی به‌طور گسترده در عکاسی و تصویر برداری برای تراز کردن صحنه‌های با کنتراست بالا برای نور‌دهی صحیح استفاده می‌شود.

جف چن، مؤسس و مدیرعامل کمپانی Aurora Aperture بیان می کند:

خانواده‌ی فیلتر‌های Aurora PowerGXND، اولین فیلتر‌های ND تدریجی متغیر در دنیا هستند. این فیلتر‌ها توانایی تراز کردن دامنه‌ی وسیعی از نور را برای عکاسان و فیلم‌برداران به ارمغان می‌آورند. تا به این لحظه، مصرف کنندگان مجبور بودند چندین فیلتر ND تدریجی ثابت با ضریب کاهش نور یک، دو و سه استاپ با خود حمل کنند که فاقد مقادیر عددی کسری بوند. به‌کمک فیلتر‌های ND تدریجی متغیر ما، تنها چیزی که شما به آن احتیاج دارید، یک فیلتر است و به سادگی میتوانید با چرخاندن آن به ماحصل مورد نظر خود دست یابید.

فیلتر Aurora PowerGXND، بر پایه‌ی فیلتر ND متغیر نوآورانه Aurora PowerXND که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد، ساخته شده است. در حالی‌که فریم اصلی و نازک این فیلتر حفظ شده است، خصوصیت تازه Hard Stop یاری مینماید تا چرخش فیلتر بین مقادیر حداقل و حداکثر محدود شود. خصوصیت تازه دیگر، مقیاس‌خوانی مستقیم است تا مصرف کنندگان قادر باشند به سرعت مقدار استاپ مورد نظر خود را انتخاب کنند.

در تولید این فیلتر‌ها، از شیشه‌های فوق‌ سفید Schott B 270 استفاده شده‌ و دیزاین آن به وسیله Aurora Aperture در کالیفرنیا انجام شده است. سطح این فیلترها با پوشش‌های آب‌گریز و روغن‌گریز PFPE برای جلوگیری از ورود آب، روغن و خاک ساخته شده است. به توجه به این پوشش‌های چندلایه‌ی نانو، فیلترهای Aurora PowerGNXD بهترین عملکرد را در عکس برداری ۴K و سنسور‌های مدرن با چگالی بالا تضمین می‌کنند.

این فیلتر در سه اندازه موجود است؛ کوچک (۶۲ میلی‌متر)، متوسط (۸۲ میلی‌متر) و بزرگ (۱۰۵ میلی‌متر) که لنز‌هایی با اندازه‌ی دهانه‌ی ۳۷ میلی‌متری تا ۸۲ میلی‌متری را پوشش می‌دهد. آداپتور لنز و نگهدارنده‌های مربعی فیلتر (در اندازه‌های ۷۵ میلی‌متری، ۱۰۰ میلی‌متری و ۱۳۰ میلی‌متری) برای بهره برداری از این فیلتر‌های ND تدریجی متغیر روی لنز‌های مختلف دردسترس هستند.

موجودی و هزینه

خانواده‌ی فیلترهای Aurora PowerND از روش کیک‌استارتر در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ قابل‌دسترس خواهند بود. فروش در نمایندگی‌ها و فروش عمومی از ماه می ۲۰۱۸ شروع خواهد شد. هزینه لیست متناسب با اندازه فیلتر‌ها از ۱۴۹ دلار تا ۳۲۹ دلار است.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع