هسل بلاد دوربینی با قابلیت ثبت عکس ها ۴۰۰ مگاپیکسلی معرفی کرد

هسل‌بلاد دوربین H6D-400c MS را با قابلیت مولتی‌شات و ثبت عکس ها ۴۰۰ مگاپیکسلی معرفی کرد.

هسل‌بلاد (Hasselblad) از دوربین تازه خود با قابلیت ثبت تصویر با کیفیت ۴۰۰ مگاپیکسل پرده گشود. این دوربین که H6D-400C MS اسم گذاری شده، حاوی توانایی مولتی‌شات است. این ابزار با یکدفعه نوردهی، عکسی ۱۰۰ مگاپیکسلی ثبت می‌کند؛ با اینحال با بهره برداری از خصوصیت مولتی‌شات، می‌تواند عکس هایی با رزولوشن فوق‌العاده بالا و ۴۰۰ مگاپیکسلی ثبت کند.

تکنولوژی مولتی‌شات یا پیکسل‌شیفت در سال‌های واپسین در چندین عدد از دوربین‌های دیجیتال مورد بهره برداری قرار گرفته است. از نمونه‌ی این دوربین‌ها می‌توان به سونی a7R III و الیمپوس OM-D E-M5 II اشاره نمود. با بهره برداری از این تکنولوژی، دوربین تعدادی تصویر شبیه به را با پیکسل‌های دارای اختلاف در هر تصویر، ثبت می‌کند. این عکس ها در مرحله‌ی بعد در هم آمیخته می‌شوند و تشکیل یک تصویر با رزولوشن فوق‌العاده بالا می‌دهند که جزئیات بسیار بالاتری درمقایسه با تک‌تک عکس ها ذکر شده معرفی می‌دهد.

نمونه H6D-400C MS هسل‌بلاد ورژن‌ی تازه نمونه H5D-200c از همین کمپانی است که در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و توانایی ثبت عکس ها ۲۰۰ مگاپیکسلی داشت. هسل‌بلاد در نمونه تازه این مقدار را دو برابر کرده است.

سنسور H6D-400C MS صد مگاپیکسلی و CMOS است که ابعاد ۵۳.۴ در ۴۰.۰ میلی‌متری دارد. بازه‌ی دینامیک این ابزار ۱۵ مرحله‌ای و محدوده‌ی ایزوی آن ۶۴ تا ۱۲۸۰۰ است.

هسلبلد

خصوصیت مولتی‌شات در هسل‌بلاد توانایی دارد با ثبت ۶ تصویر با اختلاف‌های یک پیکسلی یا ۴ تصویر ۱۰۰ مگاپیکسلی با نوردهی‌های مختلف، عکس ها ۴۰۰ مگاپیکسلی ثبت کند. ضروری است دوربین در لحظه بهره برداری از توانایی مولتی‌شات به رایانه وصل باشد.

هسلبلد مولتی شات

در مسیر تولید تصویر‌های ۴۰۰ مگاپیکسلی، ۴ مرحله نوردهی اول با اختلاف یک پیکسل برای ثبت داده‌های رنگ GRGB اجرا میشود. سپس دو مرحله نوردهی دیگر با اختلاف نیم پیکسلی برای گسترش رزولوشن از ۱۰۰ به ۴۰۰ مگاپیکسل ثبت می‌شوند. فایل حاصل از این روند حجمی برابر با ۲.۴ GB و از نوع TIFF و ۱۶ بیتی خواهد بود و ابعادی برابر با ۲۳۲۰۰ در ۱۷۴۰۰ پیکسل خواهد داشت.

مولتی شات

با استناد به گزارش هسل‌بلاد، توانایی مولتی‌شات برای آن گروه از افرادی است که دنبال حداکثر کیفیت و جزئیات خیلی بالا هستند. نمونه تصویری که به وسیله عکاسی به اسم گوران لیجبرگ گرفته شده است، در پایین بیننده هستید.

مولتی شات

برای مشاهده‌ی تصویر اصلی با کیفیت حقیقی میتوانید به این لینک از وب‌سایت هسل‌بلاد مراجعه کنید و با زوم کردن، کیفیت تصویر و جزئیات آن را بهتر درک کنید. در پایین قسمتی از تصویر فوق در سه حالت نوردهی ثابت، ۴ مرحله‌ای و ۶ مرحله‌ای را به‌صورت کراپ‌شده ملاحظه می‌کنید.

مولتی شات

از دیگر مشخصات و خصوصیت‌های هسل‌بلاد H6D-400C MS می‌توان به USB نوع C، انتقال داده با سرعت بالا، نمای زنده‌ی ۳۰ فریم بر ثانیه، دو شیار کارت حافظه از نوع CFast 2.0 و SD، صفحه نمایش ۳ اینچی با ۹۲۰ هزار نقطه، محیط کاربری به سبک گوشی‌ هوشمند، ضبط فایل تصویری HD و اولترا HD، دیزاین ماژولار، وای‌فای، HDMI، ورودی و خروجی صدا و True Focus II اشاره نمود.

هسل‌بلاد H6D-400C MS از ماه مارس امسال با هزینه ای برابر با ۴۷.۹۹۵ دلار روانه‌ی مارکت خواهد شد.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع