نیکون از لنز ۴۰۰-۱۸۰ میلی‌متری با هزینه ۱۲,۳۹۹ دلار پرده گشود

لنز تازه ۴۰۰-۱۸۰ نیکون را می‌توان آرزوی عکاسان سبک عکاسی تله‌فوتو اسم گذاری کرد.

در صورتی که به عکاسی از طبیعت و سوژه‌های دور می‌پردازید، نیکون لنزی تازه و با این وجود بسیار گران برای این کاربری توصیه کرده است. این تولیدکننده مطرح ژاپنی جهان عکاسی ساعاتی قبل از لنز تازه ۴۰۰-۱۸۰ میلی‌متری F4 ویژه دوربین‌های فول‌فریم پرده گشود. یکی از نکات جالب توجه پیرامون این لنز، تجهیز آن به مبدل تله‌کانورتر ۱.۴ است که فاصله‌ی کانونی لنز را به ۵۶۰-۲۵۲ میلی‌متری می‌رساند. در صورتی که از این لنز ۱۲ هزار دلاری نیکون روی دوربین‌های APS-C سود ببرید، به فاصله‌ی کانونی ۸۴-۳۷۸ میلی‌متری بدست خواهید آورد. 

لنز تله‌ی تازه نیکون از یک المان فلوریت (فلورید کلسیوم) و هشت المان با پراکندگی بسیار اندک همراه با پوشش نانو کریستال فلورین سود می‌برد. ۹ تیغه‌ی مدور دیافراگم، سیستم حذف لرزش‌های مؤثر تا چهار استاپ و حداقل فاصله‌ی فوکوس ۲ متر از دیگر مشخصات لنز تازه نیکون هستند. با شرایطی که انتظار می‌رفت، این لنز منیزیمی و ۳.۵ کیلوگرمی، در مقابل آب‌و‌هوای نامساعد مقاوم است. 

لنز ۴۰۰-۱۸۰ نیکون nikon

در صورتی که لنز ۴۰۰-۱۸۰ میلی‌متری نیکون را به دوربینی با ۱۵۳ نقطه‌ی فوکوس وصل کنید (D5، D500 و D850) ردیف بیرونی نقاط فوکوس برای پوشش بهتر به انواع متقاطع مبدل می‌شوند. با این وجود این توانایی بعد از بروزرسانی فرم‌ور دوربین‌های ذکر شده در معرض خواهد بود.

لنز تله AF-S Nikkor 180-400mm F4E TC1.4 FL ED VR از ماه مارس (اسفندماه) با هزینه ۱۲,۳۹۹ دلار در معرض خریداران خواهد بود.

لنز ۴۰۰-۱۸۰ نیکون nikon

نظر شما پیرامون لنز تازه نیکون چیست؟

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع