پرطرفدار‌ترین ابزارهای عکاسی با بیشترین اجاره در سال ۲۰۱۷

وب‌سایت Lensrentals که انواع ابزارهای عکاسی اجاره می‌دهد، هرساله لیستی از ابزارهای با بیشترین محاسبه اجاره را پخش می‌کند. تولیدات کانن و سونی، جزو پرطرفداترین ابزارهای در سال ۲۰۱۷ بودند.

وب‌سایت Lensrentals که انواع ابزارهای عکاسی و تصویر برداری از قبیل دوربین، لنز، پهپاد، استابلایزر، گیمبال و … اجاره می‌دهد، هرساله لیست بیشترین ابزارهای اجاره‌شده را پخش می‌کند. دوربین‌ها و لنز‌های کانن و سونی، جز‌و پرفروش ترین ابزارهای عکاسی سال ۲۰۱۷ بودند و بیشترین تعداد اجاره را داشتند.

با مشاهده این لیست، سه نکته برداشت می‌شود.

  • محاسبه و ارقام وب‌سایت Lensrentals، ادعای سونی مبنی را بر اینکه در مارکت دوربین‌های فول‌فریم با قابلیت تعویض لنز، مکان دوم را از نیکون گرفته‌اند، تأیید می‌کند. با استناد به صحبت Lensrentals، برای بار نخست در طول تاریخ، سونی در مکان بالاتری از نیکون قرار گرفته است و فاصله چندانی تا کانن ندارد.
  • همان‌طور که گفته‌ شد، پرفروش ترین کالا سونی در این لیست که دوربین a7S II است، در مکان پنجم و بعد از لنز  Canon 24-70 mm F2.8L II در مکان اول، لنز Canon ۷۰-۲۰۰ mm F2.8L IS II در مکان دوم، دوربین کانن ۵D Mark III در مکان سوم و دوربین کانن ۵D Mark IV در مکان چهارم قرار گرفت. با اینکه کانن در سال ۲۰۱۷ کالا جذابی معرفی نکرد؛ با اینحال شکی نیست که دوربین‌های این برند بازهم جزو پرفروش‌ترین‌های جهان هستند.
  • بالاخره، کالایی که جلب‌ توجه می‌کند، باتری سونی NP-FW50 است که مدت فراوانی نمیگذرد که جانشین باتری NP-FZ100 شد. این باتری در رده ششم این لیست قرار گرفت و موفق شد بالاتر از تولیدات محبوبی مانند لنز Canon ۵۰mm F1.2L و دوربین کانن ۶D قرار بگیرد. این مسئله نشان‌ می‌دهد که حرکت سونی برای ارتقاء ظرفیت باتری‌های تازه FZ100 دوربین‌های a9 و a7R III بسیار حیاتی بوده‌ است.

غیر از این لیست، وب‌سایت Lensrentals لیست دیگری پخش کرده است که در آن ابزارهای عکاسی تازه با بیشترین تعداد اجاره قرار می‌گیرند.

بیشترین ابزارهای عکاسی اجاره‌شده ۲۰۱۷

همان‌طور که در عکس می‌بینید، دوربین پاناسونیک GH5 در صدر این لیست قرار گرفت. سونی در این بخش نیز عملکرد بسیار درخشانی دارد و ابزارهای عکاسی فراوانی از این برند اجاره‌ شده است تا این برند مطرح ژاپنی روز‌های خوبی برای بخش تولیدات عکاسی و تصویر برداری خود در پیش‌ رو داشته باشد.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع