وقتی دوربین DSLR درون فِر مایکروویو قرار می‌گیرد

وقتی که دوربین DSLR را درون مایکروویو قرار می‌دهید چه اتفاقی می‌افتد؟

عضو های نشریهی دِی‌تریپِر فوتو چندی قبل تصمیم دریافت کردند کشف کنند وقتی که دوربین DSLR را درون مایکروویو قرار می‌دهید چه اتفاقی می‌افتد!

عضو های این رسانه برای تست خود، دوربین نیکون D60 را درون مایکروویو قرار می‌دهند و آن را برای جلوگیری از خطرات ممکن، درون یک محوطه‌ی باز انتقال می‌دهند.

پنچ دقیقه بعد از قرار گرفتن دوربین در مایکروویو، قسمت‌هایی از آن شروع به ذوب شدن می‌کند. صفحه‌نمایش پشت دوربین ذوب می‌شود و قسمت‌هایی که در محدوده‌ی گریپ قرار دارند از یکدیگر جدا می‌شوند.

بعد از گذاشتن دوربین در مایکروویو برای مدت‌لحظه طولانی‌تر، بیشتر پلاستیک دوربین ذوب می‌شود تا حدی‌که تمام قطعات الکتریکی درون دوربین نمایان می‌شوند؛ با اینکه لنز دوربین حدودا سالم می‌ماند.

دوربین در مایکروویو

تصویر‌های پایین نشان می‌دهند که برای دوربین نیکون D60 و لنز نگون‌بخت آن، بعد از قرار گرفتن در مایکروویو چه اتفاقی رخ داده است:

دوربین در مایکروویو

دوربین در مایکروویو

دوربین در مایکروویودوربین در مایکروویو

در سالهای قبلی بود که، چندین عدد از مصرف کنندگان اطلاعاتی در محیط مجازی مبنی بر شارژ کامل باتری گوشی آیفون ظرف تنها یک دقیقه از روش قرار دادن آن در مایکروویو وایرال کردند. همان‌طور که در این مقاله ثابت شد، نباید هیچ‌یک از ابزار‌های الکترونیکی خود را برای شارژ کردن باتری آن‌ها یا به هر دلیل دیگری درون مایکروویو قرار دهید؛ آن‌ها شارژ نمی‌شوند، حتی ذوب می‌شوند.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع