Solarcan؛ دوربین یکدفعه مصرفی که با قوطی نوشابه ساخته شده است

Solarcan اسم یک دوربین پین‌هول (جعبه تاریک) یکدفعه مصرف است که میتوانید به وسیله آن به عکاسی با نوردهی طولانی از خورشید هزینه کنید.

پین‌هول یا جعبه تاریک، دوربینی ابتدایی و فاقد لنز است که تنها یک سوراخ ریز برای عبور نور در یک سمت آن می باشد و نور با عبور از این سوراخ، تصویری معکوس در داخل جعبه تشکیل می‌دهد. دوربین یک‌بار مصرف Solarcan، فرضیه‌ی عکاسی انگلیسی بوده است.

کمپین تازه ای در کیک‌استارتر برای استارت‌آپ دوربین پین‌هول Solarcan در جستجوی جذب سرمایه است؛ جعبه‌ی تاریک یکدفعه مصرفی که از قوطی نوشابه ساخته می‌شود. این دوربین که با نوردهی طولانی عکاسی می‌کند، برای ضبط مسیر حرکت خورشید در طول چندین روز روی کاغذ صدفی ۷×۵ ILFORDساخته شده است. مصرف کنندگان در مرحله بعد در قوطی را با بهره برداری از دربازکن جدا می‌کنند و فیلم ضبط‌شده را از روش یک اپ موبایل هوشمند ظاهر‌ می‌کنند.

بر مطابق با بیان‌ی کمپین کیک‌استارتر Solarcan، این اولین دوربین خورشیدنگار است که به تولید انبوه می‌رسد؛ دوربینی که قطعات آن از در مقابل هم سوار شده است و مصرف کنندگان تنها آن را در محلی ویژه قرار می‌دهند و با برداشتن یک برگه سیاه از جلوی کاغذ صدفی که در داخل قوطی قرار دارد، کاغذ را در معرض نور خورشید قرار می‌دهند. بعد از گذشت چندین روز قوطی را باز می‌کنند و «نگاتیو» تصویر را برمی‌دارند.

در مرحله بعد، مصرف کنندگان با اپ موبایل هوشمند Solarcan از آن نگاتیو تصویر می‌گیرند که تصویر را معکوس می‌کند و آن را به یک تصویر دیجیتال با رنگ‌های درست مبدل می‌کند. این دو تصویر آزمایشی با پروتوتایپ این کالا ثبت شده‌اند.

نمونه عکس ها دوربین پین‌هول Solarcan

با استناد به گزارش کیک‌استارتر این استارت‌آپ، برای تولید ۱۰۰۰ ابزار Solarcan برنامه‌ریزی شده است؛ سرمایه‌گذاران علاقه مند قادر اند برای ثبت‌ اسم هر واحد، ۱۲ یورو یا بیشتر تعهد کنند.

نظر شما راجع‌ به این استارت‌آپ چیست؟

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع