TriLens، یک نگهدارنده‌ی لنز کمری دلنشین

حمل کردن چندین لنز پیوسته برای عکاسان عذاب‌آور است، با اینحال گجت TriLens این دغدغه‌ی عکاسان را برطرف می‌کند.

اکثر عکاسان حرفه‌ای برای عکاسی در شرایط مختلف، مجبورند همزمان چندین لنز دارای اختلاف را با خود حمل کنند. آن‌ها به طرز معمول از کوله‌پشتی خود برای این کار استفاده می‌کنند، با اینحال بیرون آوردن لنز از کوله‌پشتی وتعویض آن فرآیندی وقت‌گیر است. یک استارت آپ تازه با معرفی نگهدارنده TriLens به روند تعویض لنز سرعت چشمگیری بخشیده است. این کالا به وسیله استارت آپ سوئدی Frii Designs که مؤسس آن یک عکاس مراسم عروسی به اسم جوناس لاندین است، معرفی شد.

Lundin بیان می کند:

هیچ چیز بدتر از این نیست که بعد از تصویر‌برداری به خانه بیایید و متوجه شوید به دلیل اینکه وقت تعویض لنز را نداشتید یا از روی تنبلی این کار را انجام ندادید، چه لحظات تکرارنشدنی را از دست داده‌اید.

TriLens در حقیقت یک نگهدارنده سه گانه لنز با قابلیت چرخش است. سنگین‌ترین لنزی که به این نگهدارنده وصل می‌شود، پیوسته به سوی پایین قرار می‌گیرد و یکی از پایه‌هایی که به سوی بالا قرار دارد، در بیشتر مواقع خالی وآماده‌ی نصب برای لنزی است که روی دوربین قرار دارد.

نگهدارنده لنز / Trilens lens holder

این گجت دلنشین به علاوه از طرف دیگر به نحوی توانایی پایدارکنندگی دارد. استارت آپ Frii Designs بیان می کند:

حمل کردن چندین لنز با اندازه‌ها و وزن‌های مختلف با گجت‌های مشابهی که در مارکت وجود دارند سخت است، با اینحال TriLens با استناد به وزن لنز‌های وصل به طرز اتوماتیک می‌چرخد؛ این توانایی TriLens را در لحظه راه رفتن یا دویدن پایدار نگه می‌دارد.

پایه‌های TriLens حاوی آهنربا هستند و این امکان را می‌دهد که بتوان درپوش لنز در حال استفاده را روی پایه‌ی خالی TriLens قرار داد. وزن این گجت ۴۹۹ گرم و ابعادش ۳.۹×۳.۹×۶.۳ اینچ است و با لنز های کنون، نیکون و سونی با حداکثر قطر ۹۲.۰۷۵ میلی‌متر سازگار است. جنس آن از استیل و نایلون  بهینه شده با فیبر و توانایی حمل وزن آن حداکثر ۱۰۰ کیلوگرم است.

نگهدارنده لنز / Trilens lens holder

Frii Designs خیلی زود این کالا را از روش کمپین «کراودفاندینگ (جمع سپاری)» کمپانی Kickstarter وارد مارکت می‌کند و امیدوار است که با ثبت حداقل ۶۰۰ پیش سفارش، این فرضیه را به موفقیت برساند. این استارتاپ پیرامون‌ی هزینه این کالا حرفی نزده است، با اینحال شما میتوانید این برنامه را از روش وبسایت Frii Designs پیگیری کنید.

نظرتان راجع به این کالا دلنشین چیست ؟

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع