امتیاز ۱۰۰ نشریه DxOMark برای سنسور سونی a7R III

پرچم‌دار دوربین‌های سونی با کسب امتیاز ۱۰۰ از وب‌سایت مشهور DxOMark خود را به نوعی توانمند‌ترین دوربین فول‌فریم و بدون آینه‌ی تولیدشده، معرفی می‌کند.

وب‌سایت DxOMark با سابقه‌ی طولانی در بررسی دوربین‌های عکاسی، سنسور و لنز آن‌ها، یکی از با اعتبارترین مراجع ارزیابی عملکرد این دسته از تولیدات است. حال صاحبنظران این وب‌‌سایت مدت فراوانی نمیگذرد که اقدام به بررسی خصوصیات پرچم‌دار دوربین‌های سونی کرده است. سونی a7R III با امتیاز ۱۰۰ همراه با نیکون D850 خود را به نوعی توانمند‌ترین دوربین فول‌فریم مارکت معرفی می‌کند. قبل از پرچم‌دارهای نیکون و سونی، هیچ دوربینی به‌جز نمونه‌های مدیوم فرمت موفق به کسب این امتیاز نشده بود.

با اینحال مسئله‌ای که در بررسی‌های DxOMark بیش از هر چیزی خودنمایی می‌کند، عملکرد ممتازی a7R III در قسمت عکاسی در شرایط نوری کم و ایزو‌ی بالا است. هم اینک تنها دوربین‌هایی که در این عرصه توانایی شکست a7R III‌ را دارند، نمونه‌های مدیوم فرمت هسلبلاد X1D-50C و پنتاکس ۶۴۵Z هستند. بروزترین دوربین فول‌فریم سونی در ایزوی بالا حتی اجرای مناسب تری درمقایسه با نیکون D850 و برادر خود سونی a7S II (کالایی ویژه عکاسی در شرایط نوری ضعیف) دارد.

با این که نمره‌ی سونی a7R III‌ و نیکون D850 برابر است؛ با اینحال صاحبنظران DxOMark کالا نیکون را به دلیل عمق بهتر رنگ‌ها و گستره‌ی دینامیکی بیشتر در مکان بالاتری قرار داده‌اند. در مقایسه‌ی نتایج این دو هیولای جهان عکاسی، حداقل حساسیت کمتر D850 یکی از بهتری‌های قابل توجه آن است. DxOMark در این خصوص بیان می کند:

در عکاسی در شرایط نوری روشن و سوژه‌های ثابت و بدون حرکت، با تنظیم D850 روی ایزو ۳۲، قادر به ثبت بیشترین و در عین حال کامل ترین میزان از معلومات اعم از رنگ‌ و جزئیات خواهید بود. با اینحال در صورتی که در شرایط نوری تاریک به عکاسی خواهید پرداخت، a7R III بهتری اندکی خواهد داشت.

سونی SOny a7R III

یکی از صاحبنظران DxOMark در ستایش از سونی a7R III اطلاع داد این دوربین سنسوری بسیار توانمند در ثبت عکس هایی با رنگ و جزئیات بسیار زیاد در عین کنترل نویز دارد. 

نتایج DxOMark به‌خوبی نشان می‌دهد چرا بسیاری از عکاسان و صاحبنظران در انتظار a7R III بودند و چرا بروزترین ساخته‌ی سونی در جهان دوربین‌های عکاسی، یکی از ۱۰ گجت تکنولوژی سال ۲۰۱۷ لقب گرفت.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع