دوربین SLR رفلکس به هدف جذب سرمایه در کیک‌استارتر دست یافت

ریفلکس اولین دوربین فاقد تنظیمات اتوماتیک ۳۵ میلیمتری SLR در ۲۵ سال واپسین است که با قابلیت‌های حال حاضر و خلاقانه ترکیب شده است.

رفلکس (Reflex)، بروزترین دوربین ۳۵ میلی‌متری SLR ساعاتی پیش در کیک‌استارتر روش جذب سرمایه را شروع کرد. این دوربین اولین دوربین SLR با دیزاین تازه در ۲۵ سال واپسین است. استارتاپ تولید کننده در معرفی این دوربین بیان می کند:

رفلکس یک بروزرسانی سخت‌افزاری برای دوربین‌های نگاتیوی ۳۵ میلی‌متری SLR است که بخش متمایزکننده‌ی آن دیزاین ماژولار آن است. این دوربین مهندسی الکتریکی و مکانیکی عصر حاضر را با دیزاین کلاسیک دوربین آنالوگ تلفیق کرده است.

رفلکس دیزاین دوربین‌های عکاسی قدیمی که در طول لحظه کارایی آن‌ها اثبات شده را با فرضیه‌های نو و خلاقانه ترکیب کرده است تا به گونه‌ی تازه و حال حاضر از دوربین SLR برای معرفی به نسل تازه عکاسان دست یابد.

اولین اختلاف رفلکس بدنه‌ی آن است که از آلیاژ منیزیوم ساخته شده و دیزاین ماژولار دارد. هم مانت لنز و هم پشت دوربین که فیلم در آن جا می‌گیرد قابل جدا کردن هستند. این گزینه امکان تعویض لنز و فیلم سریع را برای عکاسان ممکن می‌کند.

سیستم تعویض مانت لنز رفلکس I-Plate است. این دوربین با مانت یونیورسال M42 معرفی می‌شود؛ با اینحال مانت‌های نیکون F، الیمپوس OM، کانن FD و پنتاکس PK نیز روی آن قابل استفاده خواهد بود.

پشت جداشدنی این دوربین به ارتقاء روش انتخاب نگاتیو یاری مینماید؛ یعنی نه تنها میتوانید سریعا با تعویض پنل پشتی فیلم را عوض کنید، حتی میتوانید این‌کار را قبل از اتمام نگاتیو انجام داده و ادامه‌ی فیلم را بعدا استفاده کنید.

در قسمت جلویی دوربین، هم فلش برای عکاسی و هم منبع نور LED برای فیلمبرداری می باشد. اولین بار است که هر دو نوع فلش در یک دوربین آنالوگ به کار برده می‌شود. هر دو منبع نور حاوی سه سطح تابش قابل تنظیم هستند.

ریفلکس

این دوربین که بازه‌ی ایزوی ۲۵ تا ۶۴۰۰ را پوشش می‌دهد حاوی دیزاین متن‌باز است. بیشتر قسمت‌های دیزاین الکتریکی و سخت‌افزاری این دوربین در سایت رفلکس موجود هستند تا احیانا افرادی که علاقه‌مند هستند قادر باشند با ابزاری مانند پرینترهای سه‌بعدی دیزاین دوربین را به خواست‌ی خود تغییر دهند.

ریفلکس

فرضیه‌ی خلاقانه‌ی دیگر در این دوربین بهره برداری از بلوتوث کم‌مصرف است که این امکان را ممکن می‌کند که لحظه فیلمبرداری معلومات ضروری یا متادیتا از روش رابطه با موبایل هوشمند به وسیله دوربین دریافت شود.

در پایین تصویری سه دقیقه‌ای از معرفی ریفلکس را بیننده هستید:

پیشرفت دهندگان این دوربین در پی آن بودند تا سرمایه‌ی ۱۰۰ هزار دلاری را از روش کیک‌استارتر جذب کنند، حال آنکه میزان سرمایه‌ی جذب شده از این میزان فراتر رفته است. رفلکس اعلام کرده دوربین خود را که ۴۵۸ دلار به فروش می‌رسد، از آگوست ۲۰۱۸ به خریداران تحویل خواهد داد. نظر شما در باب این دوربین چیست؟

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع