۶ ترفند ثابت نگه داشتن دوربین برای تصویر‌های شارپ‌تر و فیلم‌های نرم‌تر

اگر دوست دارید با بهره برداری از چند ترفند ساده تصویر‌هایی تا جاییکه شرایط اجازه میدهد شارپ و فیلم‌هایی با نویز و لغزش کم بگیرید، در این مقاله با سایتهای اینترنتی همراه باشید.

مهم نیست چه قدر مکان و تنظیمات شما خوب است، به چه نحو نمونه خود را به‌خوبی ژست داده‌اید یا سوژه را به‌خوبی دیزاین کرده‌اید؛ لرزش دوربین تصویر شما را خراب خواهد نمود. در اینجا ۶ ترفند برای ثابت نگه داشتن دوربین می باشد که به شما کمک خواهند کرد دوربین را برای گرفتن تصویر‌های شارپ‌تر و فیلم‌های نرم‌تر ثابت نگه دارید.

این پیشنهادها به وسیله تد سیم برای سری خود با اسم «چهار دقیقه فیلم مدرسه» جمع‌آوری شده که اگر چه برای فیلم‌سازان است؛ با اینحال چندین ترفند در آن مطرح شده قرار می‌گیرد که برای گرفتن تصویر‌های شارپ‌تر و بدون لرزش، به مصرف کنندگان عادی یاری مینماید.

۱- بهره برداری از یک دستکش کهنه برای لغزش کمتر

می‌خواهید تصویر‌های شارپ‌تر بگیرد، با اینحال دستان شما به‌طور غیر معمول می‌لرزند؟ نگران نباشید، سه‌پایه گوریلا پاد و یک جفت دست‌کش کهنه را بردارید، نوک انگشتان دست‌کش را جدا کنید و آن‌ها را روی نوک پایه‌های گوریلا قرار دهید.

اکنون سه‌پایه روی هر نوع سطح صیقلی، خیلی آرام حرکت می‌کند.

۲- بهره برداری از یک رشته نخ (یا بند کفش‌) به نوعی سه‌پایه‌ی موقت

دوربین ۱

این ترفند یک توصیه سنتی «بدون سه‌پایه، مشکلی نیست» است. اگر شما به چند ثانیه ثبات نیاز دارید و دست‌هایتان این اجازه را به شما نمی‌دهند، از یک رشته نخ یا بند کفشتان استفاده کنید، آن‌ را از حلقه‌های بند دوربین عبور دهید و برای ثابت نگهداشتن آن، پاهای خود را روی دو انتهای رشته‌ی نخ بگذارید.

این ترفند به‌خوبی کار می‌کند.

۳- بهره برداری از گردن با اسم نقطه سوم رابطه

دوربین ۲

اگر نخ در معرض ندارید یا بند‌ کفشتان برای ترفند شماره دو به‌اندازه‌ی کافی بلند نیست، بند دوربین بهترین چیزی است که میتوانید از آن استفاده کنید. به‌طور عادی آن را به گردن خود بیاویزید و سپس دوربین را به سوی جلو بکشید.

این کار دلیل می‌شود گردن شما مانند نقطه سوم رابطه رفتار کند و به شما اجازه می‌دهد دوربین را درمقایسه با وقتی که تنها از دست‌هایتان استفاده می‌کنید، ثابت‌تر نگه دارید‌.

۴- نگه داشتن دوربین با یک تکیه‌گاه 

دوربین ۳

سه‌پایه، نخ، بند کفش یا حلقه‌ی دوربین در معرض شما نیست؟ چیز دیگری برای امتحان کردن می باشد. دوربین را روی آرنج و خیلی نزدیک به بدن‌ خود قرار دهید. با این وجود این شیوه، تصویر گرفتن را برای یک عکاس دشوار می کند؛ مگر‌ اینکه ال‌‌‌سی‌دی دوربین شما توانایی چرخش به اطراف داشته باشد. با اینحال این یک شیوه محشر برای تثبیت فیلم‌های در حال حرکت است.

۵-  تصویر برداری ۴K برای تثبیت الکترونیکی  ‌

دوربین ۴

این گزینه برای همه فیلم‌ها در هر لحظه صادق است. اگر شما تصویر برداری دستی انجام می‌دهید و دوربین شما این توانایی را دارد؛ در بیشتر مواقع با بالاترین رزولوشن تصویر برداری کنید. این کار به شما امکان می‌دهد قاب را بعد از تولید جدا کنید و در‌حالی‌که قسمت‌های بریده‌شده به اطراف حرکت می‌کنند، مرکز را ثابت نگه دارید.

۶- تصویر‌برداری در حالت حرکت آهسته 

دوربین ۵

تازه ترین ترفند به حذف حرکت‌های زیاد کمکی نمی‌کند؛ با اینحال فریم ریت بالاتر دلیل تکان‌های کمتر می‌شود و فیلم‌ها صاف‌تر به چشم می آیند.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع