دوربین پاناسونیک G9 معرفی شد؛ سنسور ۲۰ مگاپیکسلی و عکاسی پیاپی با نرخ ۲۰ فریم بر ثانیه

پاناسونیک دوربین لومیکس جی ۹ را با سریع‌ترین سیستم فوکوس در جهان معرفی کرد.

پاناسونیک G9، پرچم‌دار خود را با لنز قابل‌تعویض و مکانیزم بدون آینه برای علاقه‌مندان به عکاسی فیلم معرفی کرد. این تولیدکننده مدعی است جی ۹ بالاترین کیفیت تصویر را در تاریخ دوربین‌های سری جی لومیکس معرفی می‌دهد.

پاناسونیک جی ۹ به سنسور میکروی چهارسوم ۲۰.۳ مگاپیکسلی بدون فیلتر پایین‌گذر اپتیکال تجهیز است و موتور پردازشی تازه آن ونوس ۱۰ اسم گذاری شده. ونوس ۱۰ نسل تازه پردازشگر‌های تصویر پاناسونیک که به صحبت مدیران این تولیدکننده در عین قدرت پردازشی بسیار بالاتر، توانایی بهتری در تولید عکس ها باکیفیت‌تری دارد. دوربین ذکر شده در صورت بهره برداری از سه‌پایه و تنظیم سنسور قادر به ثبت تصویر‌های ثابت ۸۰ مگاپیکسلی در فرمت‌ها raw و JPEG خواهد بود.

بروزترین دوربین سری لومیکس پاناسونیک تفاوت دیزاین آشکاری به خود دیده است و بیننده المان‌های دیزاین متفاوتی درمقایسه با GH5‌هستیم. خطوط شکسته، حضور صفحه نمایش معلومات تنظیمات مهم دوربین و ابعاد بزرگ‌تر بدنه بخشی از اختلاف‌های پاناسونیک G9 درمقایسه با هم‌نوعان خود در سری لومیکس است.

جی ۹ حاوی لرزش‌گیر درونی و پیشرفته‌ی ۵ جهته است که به استفاده کننده این امکان را می‌دهد تا ۶.۵ استاپ سرعت شاتر را پایین بیاورد. بدین ترتیب و به روش تقریبی می‌توان حتی با لنز ۱۰۰ میلی‌متری و سرعت شاتر ۱/۱۰ ثانیه نیز عکس ها شارپی ثبت کرد.

لنز این دوربین نیز خود به لرزش‌گیر دوجهته تجهیز است که روی هم رفته عملکرد فوق‌العاده استقامت را هم در عکاسی و هم فیلمبرداری رقم می‌زند.

پاناسونیک جی 9

پاناسونیک جی ۹ حاوی حالت عکسبرداری پیاپی ۲۰ فریم‌برثانیه با فوکوس اتوماتیک پیوسته و ۶۰ فریم‌برثانیه با فوکوس ثابت و کیفیت کامل ۲۰.۳ مگاپیکسلی است.

حالت ۶K امکان ثبت ۳۰ فریم‌برثانیه و حالت ۴K امکان ثبت ۶۰ فریم‌برثانیه را به کار می‌دهد تا لحظه‌ی مورد نظر خود را با دقت هرچه بیشتر ثبت کند.

منظر‌ه‌یاب اولد جی ۹ یکی از بهترین نمونه‌های موجود در جهان دوربین‌های عکاسی است. این منظر‌یاب با بزرگنمایی ۰.۸۳ برابری، رزولوشن ۳.۶۸ میلیون نقطه، پوشش ۱۰۰ درصدی قاب و فرکانس تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز گزینه‌ای بسیار خوب و دلنشین برای عکاسان خواهد بود. با این وجود مصرف کنندگان همراه با این مظره‌یاب قادر به بهره برداری از یک صفحه نمایش ۳ اینچی چرخان با رزولوشن ۱.۰۴ میلیون نقطه و چیدمان پیکسل RGBW (برای گسترش خوانایی پایین نور آفتاب) خواهند بود. 

جی ۹ به سیستم پیشرفته‌ی فوکوس اتوماتیک پاناسونیک به اسم DFD با ۲۲۵ نقطه تجهیز است. قبل از این بیننده کاربری این سیستم فوکوس در دوربین پاناسونیک GH5 بودیم. با اینحال با استناد به ادعای پاناسونیک این سیستم با اضافه شدن‌هایی که تجربه کرده، اکنون تنها در ۰.۰۴ ثانیه فوکوس کرده و سریع‌ترین نمونه‌ی موجود در جهان است.

پاناسونیک جی 9

بدنه‌ی جی ۹ از آلیاژ منیزیوم ساخته شده و در مقابل مایعات، خاک و انجماد تا منفی ۱۰ درجه‌ی سانتیگراد مقاوم است. این دوربین به علاوه از طرف دیگر از دو کارت حافظه‌ی UHS-II به طرز همزمان خدمات رسانی می‌کند. جی ۹ ویدیو با کیفیت ۴K نیز ضبط می‌کند؛ با اینحال ضبط ویدیو در این نمونه مورد تمرکز نبوده است و اگر دنبال مدلی با قابلیت‌های فیلمبرداری بیشتر می‌گردید باید در جستجوی نمونه GH5 باشید.

پاناسونیک جی ۹ هزینه ای برابر با ۱۶۹۹ دلار برای بدنه دارد و گریپ باتری آن نیز ۳۴۹.۹۹ دلار دیگر هزینه در بر خواهد داشت.

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع