سونی از لنز ۱۰۵-۲۴ میلی‌متری F/4 ویژه دوربین‌های فول‌فریم پرده گشود

سونی همراه با دوربین فول فریم A7R Mark III، از لنز تازه FE 24-105mm f/4 سری G نیز پرده گشود که ویژه دوربین‌های فول‌فریم این تولیدکننده با مانت E‌ است.

لنزهای ۱۰۵-۲۴ در رده‌ی تولیدات با زوم استاندارد قرار می‌گیرد که مصرف کنندگان فراوانی دارد. لنز تازه سونی FE 24-105mm f/4 G OSS با حداقل فاصله‌ی فوکوس ۳۸ سانتی‌متر، مقاوم در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف و وزن ۶۶۳ گرم که آن را سبک‌ترین نمونه‌ی موجود در این رده از لنز‌ها می‌کند، گزینه‌ای بسیار دلنشین برای عکاسان خواهد بود. بهره برداری از این لنز همراه با دوربین‌های سبک و کوچک تجهیز به مانت E سونی، منجر به ترکیب بسیار سبک با قابلیت حمل بالایی خواهد شد که آزادی رفتار بیشتری به مصرف کنندگان می‌بخشد.

لنز تازه سونی محدوده‌ی کاربردی ۲۴ تا ۱۰۵ میلی‌متر دوربین‌های فول‌فریم را پوشش خواهد داد. سونی تلاش فراوانی در راستای کاهش وزن و ابعاد این لنز انجام داده است و برند G آن، گواهی بر کیفیت بالای لنز خواهد بود. بدین ترتیب لنز FE 24-105mm f/4 سونی همراه با کیفیت بالا، به دلیل ابعاد و وزن خوب، توانایی حمل خوبی به عکاسان‌ می‌‌دهد تا آزادی رفتار بیشتری داشته باشند. با استناد به ادعای مدیران سونی، لنز تازه این تولیدکننده برای ژانرهای مختلف عکاسی اعم از منظر، پرتره، عروسی و ورزشی گزینه‌ی بسیار خوبی خواهد بود. 

سیستم فوکوس اتوماتیک به‌کاررفته در لنز FE 24-105mm f/4 G، عملکرد بسیار آرام و سریعی دارد تا همراه با دقت بالا در فوکوس، امکان ثبت کلیپ‌های تصویری بسیار خوب را نیز مهیا کند. 

سونی در تولید لنز FE 24-105mm f/4 G OSS، از ۱۷ المان در ۱۴ گروه با ۴ المان محدب و ۳ نمونه‌ی ED، استفاده کرده است. عدسی‌های این لنز به علاوه از طرف دیگر از پوشش نانو ضد انعکاس ویژه سونی سود می‌برند تا جلوه‌های بازتاب نور و محوشدگی سوژه تا حد ممکن کم شود. بدین ترتیب و با استناد به صحبت مسئولین سونی، این لنز شفافیت محشر در تمام مساحت قاب و بازه‌ی مختلف زوم را معرفی خواهد داد. به خاطر حداکثر گشودگی دیافراگم ثابت F/4، جلوه‌ی محشر بوکه به‌خصوص در فواصل کانونی زیاد، در معرض عکاسان خواهد بود.

لنز FE 24-105mm f/4 G OSS سونی از ماه جاری میلادی و با هزینه ۱۳۰۰ دلار به مارکت توزیع خواهد شد. 

امیدواریم این نوشته پیرامون عکاسی مورد استقبال شما قرار گرفته است. اگر دوست دارید با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع